April 11th Elections: Know Your House of Assembly Candidates – See Official List (Abia – Delta)

Federal Government Academy Suleja (Center for the Gifted & Talented) 2017/2018 Provisional Admission List is Out! – Click Here for the Full List

WASSCE 2017 for Private Candidates (GCE) – See Timetable Download Past Questions with Answers – Click Here!

2015 Ballot Box1

 

S/N STATE STATE CONSTITUENCY & CODE NAME OF CANDIDATE SEX PARTY AGE QUALIFICATION
1 ABIA ABA NORTH IHEMEGO OKE TIMOTHY M LP 47 SSCE
2 SC/001/AB KINGSLEY AJAWUEGO UGORJI M ID 50 SSCE
3 NGOZI ROSEMARY IHESIABA F CPP 37 SSCE
4 EMEKA S. NNAMANI M APGA 42 WASC, B.SC
5 HON. BLESSING OKWUCHI NWAGBA F PDP 55 PH.D
6 MADUFORO DAVID CHINEDU M UPP 39 BSC
7 ELDER UBA OMENAZU M APC 50 ND
1 ABA SOUTH CHIBUZOR OGBUEHI M LP UNKNOWN GCE
2 SC/002/AB EMMANUEL CLINTON EBERE M APGA 35 WASC
3 HON. BLESSING N. IHEASIMOD F PDP 40 SSCE
4 OKOJI IFEANYI J. J. M UPP 30 WASC
5 EZE UKOMADU M PPA 47 WASC
6 PRINCE CHIGBUNDU CHIEMELA IGWE M APC 40 HND
7 JOHNSON OKOROKWO M UDP 42 SSCE
1 ABA CENTRAL AGBAI OBASI UKA M LP WAEC
2 SC/003/AB HON. CHIGOZIE A. EZE M APC 41 WAEC
3 ABRAHAM U. OBA M APGA 60 SSCE
4 OSUIGWE FAVOUR CHISOM F ID 25 SSCE
5 DR. KATE IJEOMA MADUAKO F PDP 50 B.SC
6 LOLO EMILIA OJUKWU F PPA 38 WASC
7 NDUKWE CHUKWU ORJI M UDP 49 SSCE
8 PRINCE EGWUONWU UKA M UPP 42 WAEC
1 AROCHUKWU JAMES NMEKWE M LP 37 SSCE
2 SC/004/AB LUKE UKARA ONYEANI M APGA 44 SSCE
3 CHIJOKE OKORO M PDP 45 B.SC
4 DANIEL OJI NDEM M UPP 41 B.ENG
5 OBASI OKOLIE IFEANYI M APC 46 BSC
9
1 BENDE NORTH OKEKE IZUNOH M LP 40 WAEC
2 SC/005/AB ONWUSONYE ONYEKWERE LILIAN F CPP 44 GCE
3 KARIBE P. OJIGWE M APGA 39 NCEO
4 COSMOS NDUKWE CHUKWUDI M PDP 51 M.A, B.SC
5 CHUKWU CHIJIOKE M PPA 42 BSC
6 EME OKORONKWO M UPP 27 WAEC
7 OGBONNAYA NWAEZUKE NDUKWE MRS F APC 52 NCE
8 EKE CHUKWU ORJI M UDP 42 BA
1 BENDE SOUTH EBOH NDUBISI M LP 44 HND
2 SC/006/AB OKOBUO CHIBUZOR SOLOMON M APGA 41 SSCE
3 IKERIONWU OKARIAMA M PDP 49 WASC, GCE
4 VICTOR OKORO UKAOGO M PPA 43 PHD
5 AGWU DANIEL KALU M UPP 34 NBC
6 NANCY IJEOMA EKEDO F APC 45 WASC
7 UGOCHUKWU OGBONNAYA M ADC 36 BA
1 IKWUANO MPAMUGO MOSES CHUKWU M LP 52 HND
2 SC/007AB ELDER EZINNE FRANCISCA OLUCHI OSUWA F APC 58 PGDM
3 UGBOAJA H. THEOPHILUS ODIONYENFE M APGA 44 ND, HND, PGD, PA, MSC
4 EKELEME CHIMA IKEIJE M PDP 51 B.SC, MBA
5 UNEGBU EMMANUEL M PPA 44 WASC
6 ANYANWU AMARACHI D. F UPP 26 WAEC
1 ISIALA NGWA NORTH NWANGWU SYLVESTER OGBONNA M LP UNKNOWN GCE
2 SC/008/AB IHUOMA EZECHIMEREM, MARTINET M APGA 42 B.SC
3 HON. MARTINS OKECHUKWU AZUBUIKE M PDP 45 LLB, BL
4 PRINCE IKEM ENWERANDU M UPP 30 WAEC
5 BEN CHIBUENYIM EZINMA M APC 47 WASC
6 OKPULOR KENNEDY CHINEDU M PPA 39 B.SC
1 ISIALA NGWA SOUTH OHIAGBA NDUBUEZE ANDREW M LP 47 B.A.M
2 SC/009/AB ATUKAEGWU LEVI EBERE M APGA 35 WASC
3 MICHAEL EKE UGOCHUKWU M KOWA 41 SSCE
4 KALU CHIKWENDU E. M PDP 48 LLB, BL
5 STEVE ORJI M UPP 31 WAEC
6 ONYENMURU SAMPLE NOAH AJAH M APC 52 WASC
1 ISUIKWUATO PRINCE C. UZOR M LP 34 WAEC
2 SC/010/AB CHIGBU ROSEMARY F ID 32 LLB, BL
3 EJIMUGO EBIRIM EZEH M CPP 44 SSCE
4 ONUOHA, ULOMA CHIJINDU F APGA 47 B.SC
5 HON. SIR. CHUKWUDI KENNEDY JOHN OGELE M PDP 42 B.SC
6 OCHEMBA UGOCHUKWU AMANZE M APC 48 BSC
7 CHIEF NGOZI ROSELINE F PPA 38 B.A
1 OBINGWA EAST UZOUKWU EBERE M LP 42 SSCE
2 SC/011/AB DR. GEORGE CHIDOZIE M APGA 33 MBBS
3 AKPULONU CHIJIOKE SOLOMON M PDP 42 SSCE
4 ENYIA CHIDEBERE Y. M PPA 30 BED
5 VICTOR OKPARA IBEKWE M APC 52 BSC
1 OBINGWA WEST UBANI AUGUSTINE IBEABUCHICHI M LP 42 SSCE
2 SC/012/AB CHIKEZIE IFEOMA AUGUSTA F ID 44 NCE
3 NGOZI NNENNA NWANGWA F APGA 35 LLB, BL
4 AHURUEZEMMA CHIDIEBERE THOMAS NKORO M PDP 53 LLB, BL
5 OKEBUGWU EKELECHI M UPP 29 BSC
6 CHIKWENDU JAMES CHIBUZO M APC 43 BSC
1 OHAFIA NORTH IKECHUKWU OKEOMA M LP 28 SSCE
2 SC/013/AB ANYA IKECHI PATRICK M APGA 42 B.SC
3 EGWURONU OCHURU EWGURONI OBASI M PDP 44 NECO
4 IWOLA UFERE MBA M PPA 35 LLB, BL
5 EGBOCHUD MAC AGBAI M UPP 58 WAEC
6 MRS. JOSEPHINE CHIJIAGO NDUDIM F APC 55 WAEC
1 OHAFIA SOUTH RICHARD NKAMARA M LP 37 SSCE
UCHENDU IFEANYI M APGA 35 SSCE
2 IMAGA KINGSLEY EKE M PDP 43 B.SC, M.SC
3 IFEANYI UMA NTIMA M PPA 36 LLB, BL
4 EMMACULATE EMEKA NWOKE M UPP 45 WAEC
5 BARR. KALU KALU M APC 41 BL
6 OKONKWO A. J. NKIPO M UDP 49 DIPLOMA
1 OSISIOMA NORTH CHUKWUEMEKA IKE M LP 46 WAEC
2 SC/015/AB KENNEDY AZUBUIKE GODWIN NJOKU M PDP 37 HND
3 HON. BLESSING EZEKIEL M UPP 57 WAEC
4 ORJI FAVOUR ADA (NEE NWALOZIE) F APC 31 BSC
5 UGWUNIGER MARTINS CHIDI M APGA 50 DIPLOMA
ONWUKWE CHRISTIAN M PPA 54 SSCE
1 OSISIOMA SOUTH AZU MICHAEAL EZECHINYERE M LP 44 B.SC
2 SC/016/AB ENYINNA ESIABA UBANI M APGA 55 WASC, B.SC
3 EMEKA ALOZIE M PDP 35 GCE
4 DENNIS EMEKA UBANI M UPP 49 M.SC
5 MRS. NWAOBILOR CLARA IJEOMA F APC 41 WASC
6 CHRISTIAN NNAMDI M PPA 53 WAEC
1 UMUNNEOCHI JOESPHINE IFEOMA OONDU F LP 32 HND
2 SC/018/AB HON. EZEKWESIRI IKEDI PRINCE M APGA 50 LLB
3 MGBEKE CHIMAOBI GRANT M PDP 48 GCE, LLB, LB
4 ODOEMELAM CHIDIEBERE VICTOR EDEMIEOBI M APC 38 MSC
5 CHUKWS FRANCIS OSITA M PPA 42 B.SC
1 UGWUNAGBO NWAIGWE MATHIAS M LP 33 SSCE
2 SC/017/AB KINGSLEY C. NWOBILOR M APGA 46 B.SC, MBA
3 ALOZIE MUNACHIM IKECHI M PDP 51 GCE
4 ANANABA UZOMA EVANS M UPP 37 WAEC
5 HON. CHIBUZO CHIMA NWAOBIA ZACCHAEUS M APC 40 WASC
1 UKWA EAST DANIEL FRIDAY M LP 33 SSCE
2 SC/019/AB MEJURU A. GODWIN M APGA 57 WASC, ND.
3 TARIBO PAUL M PDP 55 B.SC
4 NWACHUKWU EMMANUEL M PPA 49 BSC
5 AGBORAKWE FESTUS M UPP 45 WAEC
6 AKANU AZUNURI NDOKI M APC 34 WAEC
7 KASARACHI NKWOURE M UDP 38 BA
8 GLADYS CHUKA NWOKE F ID 37 DIPLOMA
1 UKWA WEST PETER FRIDAY OKERE M LP 46 FSLC
2 SC/020/AB NWAOKEMGBEDE NGOZI HENRY M APGA 52 WASC, B.A
3 HON. TONY MEZIE NWUBANI M PDP 44 B.SC
4 HART SAMUEL A. M UPP 42 WAEC
5 NWANCHA GEORGE M APC 42 BSC
6 UGORJI SAMUEL ONWUKWE M PPA 53 WASC
1 UMUAHIA EAST NWANNOH CHIDIEBERE STANLEY M LP 35 B.SC (ECONS.)
2 SC/021/AB APUGO ANTHONY KELECHI M APGA 44 NABTEB
3 APUGO CHUKWUDI J. M PDP 39 B.SC
4 APUGO HAMILTON CHIBUEZE M APC 34 BSC
5 KELENNA OGBONNA M PPA 40 LLB
1 UMUAHIA NORTH AKABUIKE LUCKY NKEM M LP 55 FCPA
2 SC/022/AB IHEDIOHA RICHARD OBIALO M CPP 38 GCE
3 KELECHI C. ONUZURUKI M APGA 42 SSCE
4 HON. SIR. EMEKA ISAAC EJIOGU M PDP 49 B.SC
5 NWOSU UGOCHUKWU M APC 45 B.SC
6 PRINCE OBIOMA OBANUGIE M PPA 45 WASC
7 OLUCHI AKABUIKE F ID 40 SSCE
1 UMUAHIA CENTRAL STEPHEN ONYINYECHI F LP 35 WAEC
2 SC/023/AB ONYEMERE SIDNEY IFEANYICHUKWU M APGA 38 LLB, BL
3 CHINEDU ENYINNAYA ORJI M PDP 44 B.SC
4 CHIKWENDU OBIA J. M UPP 46 WAEC
5 KALU IFEYINWA VICTORIA F APC 35 BSC
6 CHIDI N. UFOMADU M PPA 58 GCE
1 UMUAHIA SOUTH SC/024/AB ONULAKA GODFREY CHIBIKE M LP 56 WAEC
2 TINA NNOCHIRI F CPP 38 GCE
3 NWACHUKWU CHIJIOKE EMMNAUEL M APGA 43 B.SC, MBA
4 JEREMIAH UZOSIKE O.A M PDP 41 WAEC
5 UWAEME KELECHI F UPP 28 WAEC
6 EMENIKE ULUOCHA M APC 52 BSC
7 NWOKOCHA I. ANOZIE M UDP 36 BA
8 ADIELE CHIOMA F NCP 33 BSC
1 ADAMAWA YOLA SOUTH SC/25/AD JAFARU SULEIMAN RIBADU M PDM 39 B.SC
2 DINATU YAKUBU F PPN 35 SSCE
3 JIBRILLA MAHMUD M CPP 34 SSCE
4 HAMIDU ALKALI AMINU M KOWA 48 WAEC
5 BABA DAWARE M SDP 44 UNKNOWN
6 ADAMU BUBA MUSTAFA M PDP 39 DIPLOMA
7 KABIRU MINJIYAWA M APC 44 NCE
8 UMAR M. BAURO M ADC 30 SSCE
1 YOLA NORTH SC/26/AD USMAN MAULUD IBRAHIM M PDM 34 NCE
2 ABDULRASHEED ABUBAKAR SALEH MICHIKA M APGA 32 SSCE
3 ADAMU HUSSAINI M KOWA 42 WAEC
4 KANE BRENT KANE M SDP 38 NABTEB
5 HON. ISHAQ BALA MOHAMMED M PDP 45 DIPLOMA
6 ALEX BABA JUMETA M AD 40 B.SC
7 SULEIMAN UMAR ALKALI M APC 36 IJMB
1 MUBI NORTH SC/27/AD ABUBAKAR M. SALI M PDM 40 DIPLOMA
2 MUSTAPHA UMARU JIBRILA M KOWA 41 WAEC
3 PAUL SAMUEL VINTIM M SDP 37 B.A
4 ABUBAKAR UMAR JARINGOL M PDP 44 B.SC
5 SAMUEL DENIS M AD 42 SSCE
6 BARR. SANI SHEHU MUHAMMED M APC 40 LLB, BL
1 MUBI SOUTH SC/28/AD ABDULLAHI ABUBAKAR MUDA M PDM 62 ADV. DIPLOMA
2 PETER FIDELIS (MANZA) M PPN 55 SSCE
3 ELKANA SIMON M SDP 39 WAEC
4 LAMURDE USMAN ABDULLAHI M PDP 42 SSCE
5 ABDULRAHMAN ABUBAKAR ISA M APC 40 SSCE
6 TAHIR AHMED MUBI M AD 36 B.SC
1 DEMSA PETER LEONARD FWA M PDM 47 B.SC
2 SC/29/AD FILIBUS ANTHONY SANI M KOWA 58 SSCE
3 LEADER ANDY LENEKE M SDP 42 SSCE
4 CHIEF LUMSAMBANI MIJAH DILLI M PDP 54 M.A, PGD
5 YINDIMO DONALD BUTE F APC 46 SSCE
1 NUMAN REV. BULUS ELAM TAIYA M PDM 57 HND
2 SC/30/AD BRENDA JOHN F PPN 51 WASC, OND
3 HASTU BOROMALE HANIEL M CPP 38 NCE
4 REV. BULUS ELAM TAIYA M KOWA 57 HND
5 PWAMWAKENO MICHELSON MACKONDO M SDP 43 PGD
6 OMENO PWAGWADI M PDP 39 DIPLOMA
7 FUNAM E. HARUNA M AD 41 OND
8 MRS. SODOM TAYEDI DANIEL F APC 47 BSC
1 LAMURDE HON. (BARR) VIDIYENO H.BAMAIYI M PDM 51 LLB, BL
2 SC/31/AD OBIDA MUSA MANU M PPN 42 DIPLOMA, B.A
3 MRS JUSTINA OBADIAH NKOM F SDP 49 REG. MIDWIFE
4 HON. STELLER SULE MAGOMYA F PDP 46 DIPLOMA
5 BILSON LUKIUS M APC 40 SSCE
1 SONG LAZARUS K.IBRAHIM M PDM 46 DIPLOMA
2 SC/32/AD IBRAHIM LAME M MPPP 35 SSCE
3 NURA MUHAMMED UMAR M CPP 30 SSCE
4 JAVAN TAWOTA JAMBALI M SDP 53 ADV. DIPLOMA
5 SIMON ISA M PDP 43 DIPLOMA
6 LEVITICUS JAMES DULUM M AD 31 B.SC
7 SAFIYANU ALIYU AMINU M APC 36 DIPLOMA
1 GIREI BELLO BAKARI M PDM 41 DIPLOMA
2 SC/33/AD JAPHET SOLOMON TAMBO M KOWA 48 SSCE
3 ABUABAKAR HAMMA GIREI M PDP 41 B.ED
4 SUNDAY GADIEL M PPN 34 SSCE, OND
5 DELMON TONKLARO M SDP 50 ND
6 PIUS PENTICOST A. M AD 25 SSCE
7 ALH. MOHAMMED MUTAWALLI M APC 45 SSCE
1 GANYE HON. JIBRIN USMAN YELWA M PDM 55 OND
2 SC/34/AD AYUBA MOHAMMED M PDP 44 DIPLOMA
3 MILTA NEHEMISH BOMENE F PPN 59 SSCE
4 JIBRIN USMAN YELWA M SDP 39 UNKNOWN
5 ANDREW ANTHONY M AD 31 B.SC
6 ALHASSAN HAMMANJODA M APC 32 NCE
1 TOUNGO JANGKONSO ANDREW M PDM 28 B.SC
2 SC/35/AD ROSE MAKAMA F PPN 35 SSCE
3 ADAMU ABDULLAHI M KOWA 30 NCE
4 PHILIP ANDREW M SDP 44 ND
5 SANUSI FARUK JAURO M PDP 44 DIPLOMA
6 ALH. ADAMU USMAN GANGSARIA M APC 52 GCE
1 LEKO/KOMA (JADA 1) ALOYSIUS A BABADOKE M PDM 39 ADV. DIPLOMA
2 SC/36/AD PETER BERNARD M PPN 35 SSCE
3 HASSAN ARDO YAHYA M CPP 34 SSCE
4 SA’AD IBRAHIM C. M KOWA 58 HND
5 ALLOYSIUS BABA DOKE M SDP 45 WAEC
6 BONIFACE FRANCIS M PDP 45 DIPLOMA
7 SALEH D. THOMPSON M APC 50 GCE
1 JADA/MBUKO (JADA II) HON. HAMMANTWKUR YETTISURI M PDM 49 DIPLOMA
2 SC/37/AD ABUBAKAR HASSAN M PPN 34 SSCE
3 ALHAJI A. SULEIMAN M CPP 31 DIPLOMA
4 TSOHO MOHAMMED M KOWA 38 GRD.II T. CERT.
5 HAMMAN YETHSIYI M SDP 40 UNKNOWN
6 BUBA BABA DANMON M PDP 54 DIPLOMA, B.SC
7 UMAR HAMMANJODA M APC 43 BSC
8 ABUBAKAR A. AJINGI M NCP UNKNOWN SSCE
1 FUFORE/GURIN SAIDU YAHYA NUHU M PDM 35 DIPLOMA
2 SC/38/AD RUFAI MOHAMMED M CPP 35 SSCE
3 SUNDAY ELI SUDAN M SDP 44 B.SC
4 ABUBAKAR SALE MOHAMMED M APC 32 DIPLOMA
5 BAWURO A. BUBA M PDP 43 DIPLOMA
1 FUFORE/VERRE PATRICK FIMBA M PDM 46 DIPLOMA
2 SC/39/AD MAHMUDU ALIYU PENDI M CPP 36 WAEC
3 JOHN LAURU M SDP 44 UNKNOWN
4 ABUBAKAR AMINU MADAWAKI M PDP 34 BSC
5 ABDULLAHI UMARU YAPAK M APC 42 BSC
UBA/GAYA AMBROSE YAHAYA M AD 33 B.SC
1 SC/40/AD HON. MUSTAFA MAIGARI BELLO M PDM 46 SSCE
2 HON. AMINU IYA ABASS M PDP 41 B.SC
3 ANDREW HAMMANZO M PPN 30 SSCE
4 DR. RAYMOND DAUDA CHIDAMA M SDP 44 MBBS
5 MOHAMMED ATIKU HAYATU M APC 35 BSC
HONG SAJO ZAKARI M KOWA 30 WAEC
1 SC/41/AD YUSUFU MUSA M PDM 39 NCE
2 WAFARNINYI THEMAN M PDP 44 B.PHARM
3 ABBA CHAFARI JAMES NDOMBARI M SDP 43 SSCE
4 WANHUNWA GIDEON M AD 24 B.SC
5 HASSAN MAMMAN BARGUMA M APC 46 OND
6 SOLOMON STEPHEN M PPN 35 UNKNOWN
1 NASSARAWA/BINYERI UMAR ABDULKAREEM SOBIYAMI M PDM 51 B.SC
2 SC/42/AD AHMADU ISA AJIYA M CPP 33 DIPLOMA
3 PETER JALO LONIBA M KOWA 62 B.A ED
4 GERSHON KASUWA M SDP 56 GRD.II, TC
5 SULEIMAN B. GANGWASO M PDP 33 DIPLOMA
6 ADAMU KWANATE M APC 53 SSCE
1 MAYO/BELWA BASHIRU ALIYU M PDM 55 PGD
2 SC/43/AD LINUS SONANE F PPN 56 SSCE
3 IDRIS MIGAWA M CPP 49 DIPLOMA
4 UMAR MOHAMMED ALKALI M KOWA 40 SSCE, DIPLOMA
5 SHUAIBU AUDU M PDP 50 DIPLOMA
6 HON. MUSA MAHMUD M APC 40 B.TECH
1 GOMBI YUNUSA M. PANNY M PDM 45 OND
2 SC/44/AD ABRAHAM ZIDON M PPN 62 WASC, B.A
3 ALIYUDA AYUBA M MPPP 34 SSCE
4 ILIYASU JIBRIN M KOWA 32 DIPLOMA
5 MUSA MIKAYA M SDP 37 WAEC
6 ABDULLAHI MUSA ADAMU M PDP 40 DIPLOMA
7 JESMIEL MSHELIA USMAN M AD 32 B.SC
8 RUFAI UMAR M APC 42 BSC
1 SHELLENG DANJUMA KEDI ABDULLAHI M PDM 49 SSCE
2 SC/45/AD KASIMU UMAR M KOWA 29 SSCE
3 BENJAMIN HARRISON M ACPN 32 SSCE
4 AYUBA ADAMU M SDP 37 NECO
5 KANTOMON BULUS M. M PDP 43 DIPLOMA
6 ABUBAKAR ISA M APC 39 MPA
7 WILFRED MAIKOMULU M PPN 61 SSCE
1 MADAGALI ANTHONY APAGU GADZAMA M PDM 50 DIPLOMA
2 SC/46/AD LINUS ABE JOSEPH M KOWA 44 HND
3 ANDRAWAS DALI TOMA M SDP 48 SSCE
4 EMMANUEL TSAMDU M PDP 57 DIPLOMA
5 SANI HAMIDU TURA M AD 32 SSCE
6 UMAR IYA M APC 37 SSCE
1 MAIHA ALFA UMAR BELEL M PDM 64 DIPLOMA
2 SC/47/AD ZAKARIA JOSEPH JUTA M PPN 32 B.TECH
3 JIBRILLA HAMMAJODA M KOWA 57 DIPLOMA
4 ALIYU MUSTAPHA M SDP 53 UNKNOWN
5 HASSAN ALHAJI AHMADU M PDP 39 HND
6 DALHATU HAMAN M AD 30 SSCE
7 ISA YAHAYA M APC 51 DIPLOMA
1 MICHIKA JOHN DAVWE M PDM 50 B.TECH
2 SC/SC/48/AD HON. YOHANNA DAUDA KWACHE M KOWA 32 B.SC
3 DANJUMA YUSUF M AD 33 B.SC
4 MICHAEL ALIAS SHEHU M PDP 37 B.TECH GEOLOGY
5 VANDY ZIRA MAIKYAU M SDP 58 M.PA
6 JOSEPH AYUBA KWADA M APC 47 DIPLOMA
1 GUYUK FRANK JONES M AD 31 SSCE
2 SC/49/AD HON. JOEL AGABUS DIKANWA M PDM 57 DIPLOMA
3 ZWAMES KUSA F MPPP 32 SSCE
4 ABDULLAHI YAHAYA M KOWA 25 SSCE
5 MR. AYUBA BAMAIYI M SDP 40 NCE
6 FARUS DARBI AYUBA M PDP 49 B.SC
7 SUNDAY PETER M APC 31 BSC
1 AKWA IBOM ABAK EBENEZER ETIBENG UMOREN M APA 31 DIPLOMA
2 SC/50/AK MONDAY ETIM EYO M ACCORD 38 WAEC
3 HON. (ELDER) FRIDAY ETIM IWOK M PDP 56 B.SC, M.SC
4 KOKOETTE EFFIONG ABIA M APC 47 BSC
5 NSIKAK SUNDAY ESSIEN M LP 42 HND
1 EKET WISDOM SAMUEL OKON M APA 28 SSCE
2 SC/51/AK EVANG. (MRS.) EMEM OKON ASSAM F ACCORD 32 B.A. (ED)
3 DAVID LAWRENCE UDOFA M PDP 48 B.SC
4 HON. GODWIN ISAIAH ISONG M APC 46 B.ED
5 PRINCE FRIDAY INYANG UKPONG M AD 51 MBA
1 ESSIEN   UDIM AKPADIAHA BILL BASIL M PDM 30 DIPLOMA
2 SC/52/AK EKANEM MATHEW AKPAN M ACCORD 44 DIPLOMA
3 NSE EFFIONG NTUEN M PDP 50 GCE, B.SC
4 MRS. ALICE MONDAY THOMPSON F APC 44 SSCE
5 ROBERT OKON M LP 45 WASC
1 ESIT EKET /IBENO LOVINA SUNDAY ASSAN F ACCORD 31 SSCE, OND, HND
2 SC/53/AK USORO SAMUEL AKPANUSOH M PDP 43 B.SC
3 PST. UDO MONDAY UDO M AD 38 SSCE
4 IMO TOM UDI M APC 45 MPA
1 ETIM EKPO/ IKA HON. ABASIONO FRIDAY UDODUNG M ACCORD 33 WAEC
2 SC/54/AK UDOH GABRIEL TOBY M PDP 44 SSCE, ND, HND
3 UTIP FRANKSON EBEKUT M PPA 47 BSC
4 NTIEDO GEORGE UDOETUK M APC 40 BSC
5 EDIDIONG JOSEPH IDIO M LP 38 B.A
1 ETINAN SUNDAY BENSON AKPAN M ACCORD 47 B.SC
2 SC/55/AK ANIEFIOK DENNIS AKPAN M PDP 50 LLB, BL
3 UNYLME EYO EKWERE M APC 38 SSCE
4 NSE UBEH M LP 42 WASC
1 IBESIKPO ASUTAN UTIBE EDEM JOHNSON M ACCORD 41 SSCE
2 SC/56/AK HON. ANIEKAN NYONG UKO M PDP 39 NECO
3 LINDA N. SUNDAY F PPA 34 SSCE
4 GABRIEL OKON AKPAN M APC 52 ND
5 DANIEL WILLIAM EKANEM M LP 45 B.SC
1 IBIONO IBOM ANTHONY EDMOND UDOM M LP 45 WASC
2 SC/57/AK BRIAN EDET UDOBONG M ACCORD 33 B.SC
3 HON. (BARR.) IME BASSEY OKON 54 PDP 54 LLB, LB
4 MFON EKERETTE ESSIEN M APC 44 BSC
1 IKONO BARR. DAVID UDOH M LP 48 LLB, BL
2 SC/58/AK UMOH JEREMIAH BENEDICT M APA 39 HND, SSCE
3 UDOM, INI OKON M ACCORD 42 B.SC.
4 HON. VICTOR C. UDOFIA M PDP 41 OND
5 IME OKON ASUQUO M PPA 52 HND
6 GABRIEL DAVID OBOT M APC 37 SSCE
1 IKOT ABASI / EASTERN OBOLO FIDELIS ANDREW JEROME M ACCORD 42 DIPLOMA
2 SC/59/AK HON. UDUAK ALPHONSUS ODUDOH M PDP 39 B.SC, PGD
3 ENGR. OBOT ESSIEN UKO M APC 51 HND
1 IKOT EKPENE/OBOT AKARA CLETUS BASSEY DICK M ACCORD 50 B.SC
2 SC/60/AK HON. IDONGESIT NTEKPERE M PDP 44 B.SC, M.SC
3 ESSIET UBONG UDO M PPA M SSCE
4 AUGUSTINE UDOH MBEH M, APC 57 LLB, BL
5 JOE OKON M LP 35 B.SC
1 INI ELD (HON) ISAAC MOSES AKPAN M ACCORD 50 GCE, WASSCE
2 SC/61/AK EMMANUEL EKPENYONG BASSEY M PDP 38 B.SC, M.SC
3 JAMES UDOH NDEM M APC 48 LLB, BL
ROBERT OKON ESSIEN M LP 45 WASC
1 ITU UBONG ANIEDI EKPO M ACCORD 41 B.SC
2 SC/62/AK IDONGESIT UKO ITUEN M PDP 37 FSLC, SSCE, B.SC
3 ARCHIBONG INIOBONG ESSIEN M AD 31 SSCE
4 IDONESIT A. EKPANYA M APC 63 MBA
5 ARCHIBONG BASSEY M LP 44 MPA
1 MBO FAMOUS ETIM BASSEY M ACCORD 52 ND
2 SC/63/AK SAMUEL ASUQUO UFUO M PDP 41 B.SC
3 ALICE EDET IKANG F PPA 38 BSC
4 EFFIONG ETIM JOHNSON M APC 53 BSC
5 MOSES CHARLES EFFIONG M NNPP 34 SSCE
1 MKPAT ENIN UDOGBONG GODFREY OBONG M ACCORD 52 B.ENG
2 SC/64/AK OTOBONG ANIETIE NDEM M PDP 36 ND, HND
3 PST. EKOMOBONG EZEKIEL AKPAN M AD 37 SSCE
4 AMB. PST. GEORGE UBONG IKPE M APC 42 SSCE
5 JOSEPH DONGESIT AKPAN M LP 39 B.SC
1 NSIT ATAI GODWIN MONDAY JOHNNY M ACCORD 43 WAEC
2 SC/65/AK HON. MARK UDO ESET M PDP 40 B.SC
3 JOHN AKPAN HARRY M APC 44 BSC
4 HON. (MRS.) SARAH SUNDAY ELIJAH F LP 40 HND
1 NSIT IBOM HON. ENO FRIDAY UBIA F ACCORD 52 NCE
2 SC/66/AK HON. MFON ETIM EKONG F PDP 54 FSCL, WASC, B.SC
3 IMEH ASUQUO INYANG M APC 54 B.ED
4
1 NSIT UBIUM JOSEPH RICHARD UFOT M ACCORD 38 B.SC
2 SC/67AK HON. BARR. ONOFIOK AKPAN LUKE M PDP 36 LLB, BL
3 OBONG (BARR.) VICTOR CYRIL AKPAN M APC 42 LLB, BL
1 OKOBO EDET FRANCIS BASSEY M DPP 56 GCE
2 SC/68/AK ATING EMMANUEL EFIONG M ACCORD 56 PGD
3 HON. PRINCESS FELICIA ASUQUO BASSEY F PDP 52 FSLC, WAEC, GCE
4 ABASI CHRIS ODOHOEDI M PPA 41 SSCE
5 INI JOHN ESANG M APC 46 ND
1 ONNA SOLOMON SUNDAY JOHN M DPP 31 SSCE
2 SC/69/AK UDO BROWNSON EKEMINUA M ACCORD 50 WAEC
3 NSE UDOFOT ESSIEN M PDP 44 B.A. ENG
4 USORO BENJAMIN MKPAEBE M APC 40 SSCE
1 ORON /UDUNG UKO JEREMIAH ITA OKON M LP 35 WASC
2 SC/70/AK AKUA WISUDU AKAN M ACCORD 39 B.A
3 EFFIONG OKON BASSEY M PDP 45 B.SC.
4 VICTOR INI OKON M APC 47 SSCE
1 ORUK ANAM MICHAEL EFFIONG AKPABIO M APA 39 B.SC
2 SC/71/AK EKPAT NSIDIBE JOHN M ACCORD 31 WAEC
3 HON. UDO KIERIAN AKPAN M PDP 52 OND, B.SC
4 BOB DAVID BOB EKARIKA M APC 56 MBA
5 INEMESIT AKPAN M LP 47 WASC
1 UKANAFUN IFIOK SAMSON AKPAN M APA 42 ND
2 SC/72 AK HON. SUNDAY AMOS UDO JP M ACCORD 52 B.SC
3 OTOBONG JONATHAN AKPAN M PDP 37 B.SC
4 UWAH OKON JOSEPH M APC 50 LLB
5 KUFRE JAMES UMOH M LP 43 HND
1 URUE OFFONG STEPHEN NKEREUWEM M LP 48 UNKNOWN
2 SC/73/AK EMMANUEL ASUQU O NKERUWEM M ACCORD 40 WAEC
3 OKON TOM OSUNG M PDP 41 OND, HND
4 EMETUEL OKOH EMETUEL M AD 36 DIPLOMA
5 ASUKWO EDET ARCHIBONG M APC 36 SSCE
+
1 URUAN ALFRED OKON EDEM M LP 46 LLB, BL
2 SC/74/AK ODIONG WILLINGTON EMMANUEL M ACCORD 42 WAEC
3 ANIEKAN ETIM BASSEY M PDP 36 SSCE
4 BASSEY EKEMINI ANIEFIOK M PPA 34 SSCE
5 KUFREABASI BASSEY ETUK M APC 41 SSCE
1 UYO BASSEY STEPHEN UDOH M PPN 48 OND
2 SC/75/AK OKON EDET JOSHUA M ACCORD 50 WAEC
3 JOSEPH JOHN THOMPSON M AD 42 SSCE
4 UBONG IME UDOUKPONG M APC 39 PGD
5 UDUAK OBONG MOSES M NNPP 36 ND
6 HON. MONDAY EYO OKON M PDP 40 B.SC
7 BASIL ACHIBONG IKPE M PPA 34 HND
8 MATTHEW, USEN EDET M LP 42 ND
1 ANAMBRA AGUATA I BARR. MAXWELL EZEUDE M LP 47 LLB, BL
2 SC/76/AN NNAKA PRISCILLA ONYEMAECHI F ADC 45 BA
3 OFFOR IKECHUKWU VINCENT M APC 35 HND
4 UME IKECHUKWU J. M APGA 51 P.HD
5 TREASURE CHINENYE UMENNADIE F MPPP 26 SSCE
6 UMEONYAGU TOCHUKWU M NCP 35 OND
7 UZOH OKUWUERIKE VITUS M PDC 44 WAEC
8 . BARR. CELESTINE STEPHEN ONACHUKWU CHIKA M PDP 47 BLL, LLM
9 EZEIBENNE IKENNA BASIL M PPA 37 LLB, BL
10 MBIONWU LINUS EMEKA M UPP 62 OND
1 AGUATA II EZENWAMMA CHARLES .O. M LP 43 SSCE
2 SC/77/AN UGOCHUKWU UZOEZIE M ID 32 SSCE
3 IKPEGBU ARINZE ANDY M ADC 29 WAEC
4 OKEKE IFEANYI JUSTIN M APC 43 LLB, BL
5 UZOEZIE IKEMEFUNA RALPH-COLLINS M APGA 32 B.SC
6 MADU JOSEPH OSONDU M PDC 37 SSCE
7 . AGINA JUDE IKECHUKWU M PDP 46 HND, PGD, MPE
8 UMEANKA GEOFFREY M PPA 55 NCE
9 OBINNA GILBERT OKOLI M SDP 62 WAEC
10 GODWIN ONYEMAOBI M UPP 54 WAEC
1 ANAMBRA EAST EGBUCHE PATRICK .N. M LP 36 SSCE
2 SC/78/AN MRS. FELICIA IGWEDIBIA F ACCORD 34 DIPLOMA
3 BARR. MADUBUKO PETER ONWUZULIKE M APC 41 LLB, BL
4 HON. OBINNA CHRIS EMENEHA M APGA 36 B. PHARM
5 . CHIJOKE CELESTINE, O. M PDP 38 LLB, BL
6 IKWUNDE MICHAEL CHUKWUMA M UPP 42 WAEC
1 ANAMBRA WEST MRS. ONYEKA IFEOMA F LP 41 FSLC
2 SC/79/AN DR. TONY OBIERIKE M ACCORD 44 M.B.B.S.
3 SYLVESTER DIBOR M ADC 47 WASC
4 HON. OJONE AMOS C. M APC 45 BSC
5 HON. VICTOR JIDEOFOR OKOYE M APGA 41 GCE, B.SC.
6 UDORAH ELIAS UDORJI M PDC 44 SSCE
7 . CHIEF (HON) AMBROSE E. DIBUA M PDP 56 WASC
8 AZUBUIKE STANLEY OGE F PPA 40 WASC
9 OKUOBILI MARTHA UJUNWA F UPP 30 WAEC
1 ANAOCHA I OKAFOR CHIGBO M LP 40 SSCE
2 SC/80/AN ONYEMAECHI BIBIANA OGECHUKWU F ACD 37 WAEC
3 IKENNA ANAEKWE M ADC 49 WASC
4 ONUZULIKE CHIGOZIE JOSEPH M APC 39 B.SC
5 OKOYE AZUBUIKE CHARLES M APGA 51 GCE, DIPLOMA
6 IBEKA EKENE JOHNMARY M PDC 37 WASC
7 . FRANCIS OKOYE M PDP 43 B.SC, M.SC, PH.D
8 EJIKIDE EMMANUEL M PPA 50 TECH. CERT
9 NNANEME ANGELA NWADILIM F UDP 56 NCE
IBEKA DONATUS ABUCHI M UPP 45 WAEC
1 ANAOCHA II OKECHUKWU EJIKE ALOY N APGA 38 SSCE, NCE
2 . CHARLES CHUKUMA EZEANI M PDP 45 B.ENG
3 SC/81/AN ONWUEGBUCHULAM PETER NDUBUISI M UPP 46 PTC
4 OFOBUIKE AZUKA (MRS) F APC 34 NCE
1 AWKA NORTH ENUKORA BETRAM M LP 53 WASC
2 SC/82/AN NNALUE FRANCA UZOAMAKA F MPPP 33 SSCE
3 BONIFACE ANAYO CHUKWU OKONKWO M APGA 49 WASC
4 OKAFOR NKECHI IFEYINWA F ACD 54 WAEC
5 . ANAGOR THANKGOD CHIBUIKE M PDP 33 BA, MA
6 UCHENU SONSY NKIRUKA F UPP 35 BSC
7 NWOYE OKAFOR ONIEKAGU M PPA 47 NABTEB
8 IKECHUKWU ARINZE N. M ADC 32 BSC
9 MADUKIFE CYPRIAN CHUKWUDI M APC 50 LLB, BL
1 AWKA SOUTH I ONWUDINJO LARRY M LP 46 SSCE
2 SC/83/AN OKOYE IKECHUKWU BENJAMIN M MPPP 33 SSCE
3 OKORO OGECHUKWU ROSEMARY F ID 29 B.SC
4 UDOKA ROB UGOCHUKWU M CPP 33 B.SC
5 MONEKE IFEOMA FIDELIA F ACD 38 BA. (HONS)
6 OROGBU UCHE, THADIUS M SDP 42 WAEC
7 . ONWUASO SAMUEL CHINEDU M PDP 44 HND, PGD
8 DR. GODWIN NNAMDI OKAFOR M APGA 50 PHD
9 OKAFOR MARTHA NKECHI F UPP 32 WAEC
10 EKWEMPU FRANCIS CHIDIEBERE M ADC 40 BSC
11 ENGR. IKENECHUKWU CHUKWUEMEKA M APC 34 HND
12 ANNALUE JOSEPH M PPA 47 SSCE
1 AWKA SOUTH II OKEKE EDITH ANWULIKA F PDC 31 NECO
2 SC/84/AN PRINCESS OBI NNENNE ORJI F KOWA 44 ND
3 . ILOANYA FELIX BISHOP IKE M PDP 39 B.SC
4 HON. BARR. OSEKE HARFORD IKECHUKWU M APGA 53 LLB, BL
5 OKOYE ALOYSIUS SUNDAY M UPP 43 FSLC
6 OKAFOR NGOZI GLORIA F ADC 40 WASC
7 FRANK ONYI NDIBE M APC 51 B.TECH
1 IDEMILI SOUTH PIUS M. ANIENE M MPPP 54 DIPLOMA
2 SC/85/AN EZENWUNE FABIAN CHUKWUEKE M APGA 48 LLB. BL
3 ONUIGBO PETER OSITADINMA M PDC 57 B.SC
4 AKUNNE ADAORA ANGELA F ACPN 34 B.SC
5 . HON. JAMES NZUBE ETONIRU M PDP 48 B.SC, POL. SC
6 ERUCHALU NNEKA LOVETH F UPP 46 MBA
7 OZOKWELU NNAMDI M PPA 41 WAEC
8 NKECHI ENYESIOBI F ADC 39 WAEC
9 HON. BARR. EBELE OBI M APC 43 LLB, BL
10 ARINZE IJEOMA JULIET. F KOWA 40 LLB, BL
1 IDEMILI NORTH OBIAMAKA ENECHUKWU F LP 34 B.SC
2 SC/86/AN CHIEF LEMMY ERIC EKWO .A. M MPPP 69 SSCE
3 MMEGBUANAEZE FRANCIS TOCHUKWU M APGA 45 B.A
4 AMAKA PHILOMENA KODILINYE F KOWA 46 NCE
5 OKAFOR CHARLES CHUWUEMEKA M ACD 48 WAEC
6 OJIAGU FIDELIA CHIKA F ACPN 51 PH.D
7 . UNACHUKWU IKENNA CHUKWU K. M PDP 45 SSCE, GCE
8 EZECHI HAPPINESS F ACCORD 30 B.SC.
9 NWOBOSI EMMANUEL IKE M UPP 29 OND
10 CHUKWUKELU IJEOMA F PPA 46 NTI
MUONAGOR TONY ONEWEEK M APC 48 MSC
1 IHIALA I OKOLIEABOH ARAKA LEVIS M LP 31 PDG, P.A, B.SC
2 SC/87/AN UDEMADU CHIDI L. M APGA 42 WASC, BL
3 EZEANI HYACINTH OBI M PDC 56 B.SC, WAEC
4 ONYEKAONWU EJIKE OKWUCHUKWU M KOWA 28 SSCE, B.SC.
5 OKEKE SUNDAY, OBIDI MALU M SDP 45 B.SC, PGD
6 . PHARM. DIOHA ERNEST OMAT M PDP 47 B.PHARM
7 ODIMGBE PATRICIA NWANYIMMA F UPP NCE
8 OBIWERITE BONEDETTE NWADIOGO M APC 45 WASC
1 IHIALA II AGBODIKE PASCHAL A. M APGA 34 B.A
2 . OKOLI EPHRAIM OKWUCHUKWU M PDP 43 B.A   LAW
3 INEDIUCHE CHRISTOPHER CHIMA M UPP 58 WAEC
4 SC/88/AN OKAFOR AUSTIN JERRY M PPA 35 WAEC
5 AMARA OLU NNEBODUN F APC 36 WAEC
1 NJIKOKA I OKONKWO AUGUSTINE I. M LP 59 MBA
2 SC/89/AN IGBOKWE LUCY IFEOMA F KOWA 30 WASCE
3 ANUMBA LORETTO IFEOMA F ACPN 45 WASC
4 . ENGR. MACHIAVELLI CHIDI OKAFOR M PDP 32 B.ENG, M.SC
5 BLESSING OKWUCHUKWU OKOLONMA F ACCORD 34 NECO
6 TIMOTHY IFEDIORANMA M APGA 54 B.SC
7 OBIORA LINUS CHINEDU M UPP 43 OND
8 MEBUGE HENRY ONYIBO M ADC 30 HND
9 JOHN PAUL ARINZE OKEKE M APC 45 SSCE
1 NJIKOKA II OKAFOR ANAYO M ID 35 SSCE
2 SC/90AN IBIDAI PETER CHIMA NDUBUISI M APGA 55 B.SC
3 . ANUNOBI ILO HUMPHREY M PDP 36 SSCE
4 OKONKWO GLADYS CHINASA F ACCORD 54 WAEC
5 AGU TONY UCHE M UPP 58 WAEC
6 EZEONYIDO ANTHONY EMEKA M ADC 40 WASC
7 CHIEF UCHE ANAKOR M APC 47 BSC
1 NNEWI NORTH ADILI LEONARD CHINEDU M LP 36 LLB, BL
2 SC/91/AN CHUKWU KENNETH M KOWA 42 WAEC
3 OKOLI JOEL ELOCHUKWU M SDP 55 WAEC
4 . IFECHUKWU UDEWULU ANTHONY M PDP 51 B.SC, M.SC
5 ANAZODO AMALACHUKWU KENNETH M APGA 57 B.A
6 HON. FABIAN NDULUE OBIORA M UPP 69 OND
7 BARR. MRS. IFEOMA N. NSOFOR NWAWUIHE F APC 51 LLB, BL
8 STELLA UCHECHUKWU F NCP 40 WAEC
1 NNEWI SOUTH I ERNEST UNIGWE M LP 56 WAEC
2 SC/92/AN ANTHONY OKEKE M ID 35 SSCE
3 IRUBA KINGSLEY CHUKWUMA M APGA 40 LLB, LB
4 EZEANI EMMANUEL ONYEKA J. M PDC 27 WASC
5 . DR. UCHE OBIAJULU EMMANUEL M PDP 51 PH.D
6 EZEANI KENNETH CHIDI M UPP 27 WAEC
7 AGUFUGO CHIOMA F APC 31 BSC
1 NNEWI SOUTH II OKEKE IFEANYI C. M LP 34 SSCE
2 SC/93/AN MADUAGWU RITA OBIANAMA F APGA 48 B.SC, LLB
3 . TITUS EGWUOYIBO OKOYE M PDP 53 LLB, MBA, BL
4 ANYAEJI ROBINSON OGBOGU M UPP 45 HND
5 CLINTON VITUS NDANEFO M PPA 31 BSC
6 EMEKA NWANKWO M APC 49 HND
1 EKWUSIGO UZOR ONYEBUCHI UCHENNA M LP 59 WAEC
2 SC/94/AN EMMANUEL NDUBUISI UJUNWA M MPPP 56 SSCE
3 ONYEKA PAULINUS IFECHUKWU M APGA 47 BS.C, LLB, BL
4 ILECHUKWU JUSTINA E. F ACPN 46 WASC
5 . ONYEBUCHI AUGUSTINE OFFOR M PDP 48 B.SC
6 IGBOMAEZE RAPHAEL CHUKWUWIKE M UPP 54 BSC
7 MRS. NKECHI NNOLI G. F APC 40 BSC
8 UBA EBERE MARY-ANN F KOWA 34 B.TECH
1 OGBARU I HON. BENSON CHUKS NWAWULU M APGA 67 B.SC
2 SC/95/AN NWAEGBU EUCHARIA IJEOMA F PDC 38 WASC
3 . IGWILO PIUS NWANKWOR M PDP 68 WASC, GCE
4 EZIKE CYRIACUS ONYEKA M UPP 29 BSC
5 NGWOKE JOHN U. M PPA 49 SSCE
6 AKANIRU NGOZIKA CATHERINE F ADC 42 HND
7 STEPHEN ETUODICHUKWU NWAEMEZIE M APC 54 NCE
1 OGBARU II NWABUEZE OSITA M LP 50 HND
2 SC/96/AN UDEZE SOMTOCHUKWU NKEM M APGA 42 SSCE. HND
3 UBAEZUONU ANTHONIA MARY CHIOMA F PDC 29 OND
4 . ODEBE B. NWANWUNAM M PDP 54 NCE
5 AKUBUEZE VCTOR IGWE M UPP 40 WAEC
6 NWAKONOBI FREDRICK ONYEDIKA M APC 33 PGD
7 NZELI ARINZE AGE VINCENT M NCP 35 HND
8
1 AYAMELUM HON. UCHE OKAFOR M APGA 37 UNKNOWN
2 SC/97/AN NWADIOGBU OKECHUKWU ALEXANDER M PDC 30 SSCE
3 . OFOKANSI BENJAMIN OCHENU M PDP 43 JSSC, GCE
4 UYAMADU SIMON ORANU M UPP 32 WAEC
5 EMEKA NZEKWESILI M ADC 30 BSC
6 CHUKWUNONSO EMMANUEL CHINWURA M APC 35 BL
1 DUNUKOFIA NWAHOBA MAUREEN I. F LP 28 B.SC
2 SC/98/AN LAWRENCE EZEUDU CHUKWUNWEIKE M APGA 40 BL
3 . OLIBIE JOHN M PDP 51 B.SC, MBA
4 NWOBU STELLA N. F ACCORD 36 B.ED
5 OKONKWO JOSEPH IKECHUKWU M UPP 32 WAEC
6 EZEAKU NNAEMEKA M PPA 40 SSCE
7 BARR. NNAMDI CHUKWUDEBELU M APC 33 MSC
8 EZE IKECHUKWU IGWEBUIKE M UDP 34 BSC
1 ONITSHA NORTH I EDEMANYA FRANCIS C. M LP 30 HND
2 SC/99/AN CHUGBO J. ENWEZOR M APGA 49 SSCE
3 UYANNE HELEN F ACPN 49 B.ED
4 UCHEGBU IFEYINWA JOY F KOWA 44 WAEC
5 PRINCE I.C. ONUH M SDP 46 WAEC
6 . BEN EKWEREKWU M PDP 40 SSCE
7 OKOSI   EDDY PRINCE M ACCORD 56 DIPLOMA
8 OKAGBUE ALEXANDER M UPP 43 WAEC
9 MGBEANYA NGOZI F PPA 28 WAEC
10 OFFOR INOMA M ADC 51 WAEC
11 IFEKA GEORGE EGBUNIKE M APC 39 HND
1 ONITSHA NORTH II ABADOM OGECHUKWU M LP 32 WASC
2 SC/100/AN IBUZO EDWARD OBI M APGA 42 B.SC, M.SC
3 CHUKWUBUIKE PETER M SDP 45 WAEC
4 . CHINWUBA B. BALONWU M PDP 36 B.SC, EPGD
5 EMEJURU MICHAEL AFAMEFUNA M ACCORD 41 LLB
6 OFOJEBE RAPHAEL CHINEDU M UPP 37 BSC
7 AGINA EMMANUEL M PPA 49 WAEC
8 HON. UGOCHUKWU EZEANUNA (MAYOR) M ADC 47 WAEC
9 EZEKPO ASSUMPTA CHISOM F APC 36 WAEC
1 ONITSHA SOUTH I SC/101/AN OGBONNA EMMANUEL K. M LP 31 B.SC
2 PATRICK OBIORA ANIUNOH M APGA 55 WAEC
3 NWOKOLO IFEYINWA F ACD 45 HND
4 . CHIEDU MUOKWE M PDP 38 B.SC, M.SC
5 ORAKWE NONSO THEODORE M ACCORD 34 B.SC
6 NDIBE ESTHER CHIAMAKA F UPP 25 WAEC
7 DR. ANAEBONAM EMEKA CHRISTOPHER M APC 60 MBBS
8 RAYMOND CHIDERE ANYAEJI M NCP 47 SSCE
1 ONITSHA SOUTH II SC/102/AN EGWUATU OLISEH M. M LP 40 SSCE
2 ODIAMA CHEKWUBE F ID 33 SSCE
3 BEVERLY IFEANYI NKEMDICHE F APGA 50 B.SC
4 . OKAFOR C. STANLEY M PDP 30 B.ENG
5 EGBUFOR NGOZI JOY F ACCORD 28 WAEC
6 OKEKE HYCINTH AMANDIANA EZE M UPP 47 WAEC
7 BARR. BONA ORAEKWE M APC 46 LLB, BL
1 ORUMBA NORTH SC/103/AN CHUKWUEMEKA NWANKWO M LP 40 B.SC
2 OTTI ECHEZONA M ID 34 SSCE
3 HON. OBI ROMANUS UGOCHUKWU M APGA 58 HND, PGD MBA, CNA.
4 IKE CHIZOBA GODGIVE F ACPN 34 HND
5 . NWAFOR KINGSLEY CHINONSO M PDP 36 B.SC
6 OKAFOR CHINEMELUM BIBIAN F ACCORD 23 REG. NURSE
7 OBI EMMANUEL IKEOLISA M UPP WAEC
8 OBIORA BONIFACE EZEUDU M ADC 30 B.ENG
9 CONSTANCE ILOH F APC 49 B.SC, MBA
1 ORUMBA SOUTH SIR ONYEKWERE UZOCHUKWU M LP 53 OND, HND, PGD
2 SC/104/AN MADU NDUKAKU CHIKA M ID 30 B.SC
3 NKEIRU NIKKY EBERE UGOCHUKWU F APGA 45 B.A, MA.
4 MRS. CYNTHIA ONUKA F PDC 26 WASC
5 . MR. EMEKA OKEKE M PDP 40 B.SC
6 MBAEZUE ANULIKA F. F ACCORD 28 WAEC
7 IKE CHRISTIAN OGECHUKWU KAMMA M UPP 60 NCE
8 NJIDEKA EZEAZORO M ADC 35 WASC
9 HON. (MRS.) EZEKWE OBIAGELI F APC BSC
1 OYI OKAFOR OBIORAH A. M LP 41 B.SC
2 SC/105/AN CHIKWENDU OBIAGELI BRIDGET F CPP 48 B.L
3 HON. (MRS.) VIVIAN AKPAMGBO- OKADIGBO F APGA 46 B.A
4 NWOLISA IFEYINWA P. F ACPN 49 SSCE
5 . CHUKWUEMEKA UNACHUKWU IFEOMA F ACCORD 53 M.ED, B.ED
6 ORAEGBUNAM KANG CHRIS M UPP 69 BSC
7 ORAEGBUNAM KANG CHRIS M UPP 69 BSC
8 DEACON EJIKE OGOEGBUNAM M APC 50 B.SC
1 BAUCHI PALI (ALKALERI I) MUSLIM MUHAMMED MAIGARI M PDM 32 LLB, BL
2 SC/106/BA UMAR MOHAMMED BAKO M LP 37 SSCE
3 BELLO AHMED ARABI M SDP 55 DIPLOMA
4 MOHAMMED BELLO GIDADO M PDP 46 HNBM
5 ABDUMUMINI BALA FANTI M APC 38 B.TECH
1 DUGURI/ GWANA IDI YUSUF M PDP 40 NCE
2 SC/107/BA IBRAHIM BALA HASSAN M APC 32 WASC
3 ALHAJI ADAMU DIMIS M LP 38 SSCE
1 KIRFI ADAMU A. IBRAHIM\ M LP 56 DIPLOMA
2 SC/108/BA ABDULKADIR UMAR DEWU M PDP 36 FSLC, SSCE
3 IBRAHIM GALADIMA BADARA M APC 46 MA
4 BLESSING AMEH F MPPP 37 HND
5
1 BAUCHI CENTRAL JAMILU UMAR DAHIRU M LP 33 SSCE
2 SC/109/BA ABDULLAHI AJIYA M MPPP 34 DIPLOMA
3 SHEHU BAYI M SDP GCE
4 ALH.UBA BORIS M PDP 44 WAEC
5 DANJUMA USMAN M UPN 31 SSCE
6 YAKUBU SHEHU ABDULLAHI M APC 39 WASC
7 HIMDATU ISAH MUHAMMED F AA 40 ND
8 SALISU YAKUBU IDRIS M ADC 36 SSCE
9 ABUBAKAR SHAFIU ABUBAKAR M NCP 34 B.TECH
1 ZUNGUR / GALAMBI ABDULRAHMAN AHMED MOHAMMED M LP 27 DIPLOMA
2 SC/110/BA ADAMU ABDULLAHI M MPPP 31 DIPLOMA
3 IBRAHIM AHMED BADAKAOSHI M APGA 42 NNCE
4 DANLAMI AHMED KAWULE M PDP 49 SSCE
5 ABDULHAMID RUFAI M APC 33 WASC
6 ABUBAKAR MU’AZU M NCP 30 DIPLOMA
1 DASS IDRIS ABDULHAMID M LP 33 SSCE
2 SC/111/BA YAKUBU ALIYU ABUBAKAR M APGA 39 SSCE, N.D
3 SALEH ABUBAKAR DUMBA M PDP 60 DIPLOMA
4 MARYAM GARBA BAGEL F APC 39 HND
1 LERE/BULA JOSHUA BAKO M LP 44 SSCE
2 SC/112/BA MAIJAMA’A MOH’D BUNUNU M PDP 50 B.SC, MBA
3 MUHAMMAD AMINU TUKUR M APC 52 NCE, OND
1 BOGORO JAMES JOHN DADI M LP 31 B.SC
2 SC/113/BA ILIYA KAMATA M MPPP 41 SSCE
3 MARKUS MAKAMA M PDP 38 DIPLOMA
4 JUMMAI JAMES F UPP 30 DIPLOMA
5 ALHAMDU SHAGAIYA M APC 42 WASC
1 TORO/ JAMA’A SANUSI SA’ADU ADAMU M LP 31 DIPLOMA
2 SC/114/BA ISA MUHAMMED M PDP 52 B.SC, PGD
3 TUKUR IBRAHIM M APC 50 OND
1 WARJI ADAMU MOHAMMED M APGA 43 DIPLOMA
2 SC/115/BA GARBA LAWAL M PDP 37 DIPLOMA (ARCH)
3 YUNUSA AHMED M APC 45 BA
1 LAME USAMA ALIYU M PDP 37 SCHOOL CERT.
2 SC/116/BA YUSUF C. NUHU M APC 54 HND
1 NINGI AHMED SALISU M MPPP 34 DIPLOMA
2 SC/117/BA BALA S. ADAMU M APGA 44 SSCE
3 SAFIYANU HARUNA M PDC 35 WASC, DIPLOMA
4 ABUBAKAR Y. SULAIMAN M PDP 45 B. SC MPPA
5 ABDULLAHI ABUBAKAR M APC 57 PGD
6 MAS’UD HASSAN M AD 28 DIPLOMA
1 BURRA (NINGI II) BILYAMINU USMAN M APGA 49 NCE
2 SC/118/BA NURA YUSUF M PDP 38 SSCE
3 ABDULLAHI SA’AD ABDULKADIR M APC 36 MBA
4 MUSA IBRAHIM BURRA M PDM 46 GCE
5 NAZIF ABDULLAHI M LP 30 DIPLOMA
4 FARIDAT ADEMIDE PETERS F MPPP 34 HND
1 CHIROMA (MISAU I) MOHAMMED BAKOJI M PDM 35 SSCE
2 SC/119/BA BAFFA YERIMA IMAM M LP 44 SSCE
3 BILIKISU ALIYU F MPPP 34 SSCE
4 BAKOJI ALIYU (BOBBO) M PDP 47 ADPA
5 ADAMU MUHAMMAD FANTA M APC 58 WASC
1 HARDAWA (MISAU II) BABAYO MOHAMMED M PDP 58 MBA
2 SC/120/BA KARI USMAN MOHAMMED M APC 49 NCE
1 DANBAM HON. AHMED GARBA MUH’D M PDP 42 GCE
2 SC/121/BA IDRIS BUBA IDRIS M APC 39 PGD
3 IDRIS IBRAHIM DAGANDA M PDM 44 DIPLOMA
4 ABDULLAHI AHMED JALAM M LP 25 B.SC
1 DARAZO GARA’U ADAMU M PDP 41 DIPLOMA
2 SC/122/BA KAWUWA SHEHU DAMINA M APC 52 WASC
1 SADE IBRAHIM ABDULLAHI M PDP 49 OND
2 SC/123/BA BABA MADUGU M APC 57 MBA
1 GANJUWA EAST SULAIMA ASHIRU M LP 31 NECO
2 SC/124/BA ADAMU A. MANU M PDP 40 DIPLOMA
3 SALE ALHAJI UMAR M APC 38 HND
1 GANJUWA WEST ABDULAZIZ LAWAL M LP 31 SSCE
2 SC/125/BA YAHAYA MOH’D MIYA M PDP 66 MPPA
3 YUSUF INUWA DADIYE M APC 45 MA
1 KATAGUM IBRAHIM BELLO KATAGUM M APC 41 BSC
2 SC/126/BA MOHAMMED DANABBA SHEHU M PDP 50 GCE, DIP.PUB ADMIN.
1 SAKWA (ZAKI I) SC/127/BA AHMED BAFFA WAZIRI M LP 58 M.SC
2 EZE JOVITA IJEOMA F MPPP 30 NECO
3 MOHAMMED ABDULLAHI CHIBIYAYI M SDP 30 SSCE
4 ABDULLAHI T. MUSA M PDP 52 DIPLOMA
5 GARBA MUSA M APC 51 OND
1 JAMA ‘ARE SALEH ALHAJI MOHAMMED M PDP 49 NCE
2 SC/128/BA ALH. MAGAJI ISAH M APC 54 OND
3
1 ITAS/GADAU BABAJI MUSA GADAU M LP 59 SSCE
2 SC/129/BA BELLO IBRAHIM MASHEMA M PDP 62 TC.II
3 BALA RABILU M APC 40 OND
4 INUWA GARBA M PDM 31 SSCE
1 DISINA AHMED MOHAMMED ZUBO M PDM 56 SSCE
2 SC/130/BA MOHAMMED BABANGIDA MALANJI BELI M PDP 55 B.SC
3 KAMISU IDI M APC 48 OND
4 ABUBAKAR SULAIMAN M NCP 31 DIPLOMA
1 SHIRA ALHASSAN ABDULLAHI 46 LP 46 DIPLOMA
2 SC/131/BA GARBA BELLO M PDP 56 FSLC, SSCE
3 AUWAL HASSAN M APC 37 NCE
4 NASIR KHALID NAMADI M PDM 35 DIPLOMA
1 GIADE ADAMU M. BELLO GIADE M PDM 43 DIPLOMA
2 SC/131/BA ABDULLAHI SALEH M MPPP 36 DIPLOMA
3 ABUBAKAR ADAMU SALIHU M PDP 37 ADV. DIPLOMA
4 SANUSI SAMAILA M APC 38 HND
1 AZARE USMAN ABDULLAHI UMAR M PPN 35 ND
2 SC/133/BA ABDULLAHI ALKALI ABDU M LP 42 DIPLOMA
3 BABANGIDA MOHAMMED ALHAJI M KOWA 30 DIPLOMA
4 IBRAHIM M. MUSA M PDP 31 DIPLOMA
5 TIJJANI MOHAMMED ALIYU M APC 44 MBA
1 MADARA/CHINADE SHAFIU HUSSAINI M PPN 32 OND
2 SC/134/BA BABAYO SUNUSI MADARA M PDP 52 AEO GEN. CERT. GR.II
3 ALI DAN’IYA M APC 39 NCE
1 UDUBO UMAR YAKUBU M PDP 44 NECO
2 SC/135/BA ADAMU DAUDU UDUBO M APC 49 BSC
3 ABDULLAHI MUKTAR M PDM 48 SSCE
1 GAMAWA YA’U GARBA M LP 40 SSCE
2 SC/136/BA YAYA HAMMA M PDP 58 SCHOOL CERT.
3 SALIHU AJILANGA M APC 55 HND

 

 

1 BAYELSA BRASS I OLALI WEMI M DPP 37 B.TECH
2 SC/137/BY EKE-SPIFF EREMPAGAMO M KOWA 39 SSCE
3 VICTOR OTONYE SAM-ATEKI M PDP 52 GCE, DIPLOMA
4 MGBONTA BENEDICT OGENNA M PPA 30 BSC
5 ISRAEL SUNNY GOLY M APC 42 WASC
6 OMBU I.K. LUCKY M UPN UNKNOWN LLB
1 BRASS II GABRIEL SOMPRE GABRIEL M LP 33 GCE
2 SC138/BY WATSON ALFRED BELEMOTE M APGA 36 B.SC
3 NYANANYO TUBO M PDP 58 B.SC
4 EBINIMI OMUBO M UPN 36 MSC
6 HON. SAM IGBETA M APC 43 BSC
7 KINGDOM B. TARIAH M ADC 34 DIPLOMA
8 NGOZI NICKSON KULO F AD 35 SSCE
9 ANDREW ESAU M SDP 46 LLB, BL
1 BRASS III HON. ABRAHAM INGOBERE M PDP 41 SSCE
2 SC/139/BY KING FAITHMAN TANYE BOBO M UPN 43 WASC
3 HON. YOUSOU OTSERIAKUMA M UPP 41 BSC
4 ONUNNGO EKITIE AYEBAEMI M APC 31 WASC
5 CHIEF LAZARUS OLULU M ADC 43 SSCE
1 NEMBE I ENGR. JOSEPH ANTHONY TANWORO OGBE M LP 39 B.TECH
2 SC/140/BY OLOLO EBI BEN M PDP 38 B.SC
3 ADAKPORIA GLORIA F PPA 30 HND
4 DEMAIN INNOCENT JOSHUA M APC 54 WASC
5 CHIEF RUMSON VICTOR BARIBOTE M SDP 49 SSCE
1 NEMBE II KUNEMOERINYO IKAEBIMO M LP 32 B.SC
2 SC/141/BY INGO IWOWARI F PDP 42 B.SC, MBA
3 DOUMO ISAAC M APC 38 WASC
1 NEMBE III JOEL LAMBERT M LP 38 WASC
2 SC/142/BY HON. OBIENE INIYOBIYO. N. M PDP 50 NCE, B.SC (ED)
3 MARUN DANIEL M APC 44 WASC
4 ALABARABA NENGI JEREMIAH M NCP 33 B.TECH
5
1 OGBIA I JOHNSON O. SAVIOUR M LP 35 NECO
2 SC/143/BY VICTOR IPIGANSI DAGUO M MPPP 39 SSCE
3 OBORDOR MITEMA M PDP 43 WASC, B.SC
4 WILLIAMS EBITARI GODKNOWS M APC 32 WASC
5 HON. PRINCE (ENGR.) NADAEMA IKOBHO M CPP 37 B.ENGR
1 OGBIA II MUNALAYEFA EDWIN GIBSON M LP 34 NECO
2 SC/144/BY AWOLI ANAPURERE TEIBO MICHAEL M PDP 58 MBBS, MPH
3 ROBINSON SOPRI M PPA 36 HND
4 TONYE G. OKIO M APC 39 SSCE
5 ODUMAFOR JULY M ADC 45 DEGREE
6 ODOKO KINGSLEY M ACCORD 33 WAEC, B.ED
1 OGBIA III ONYE VICTOR SAMUEL M APGA 34 HND
2 SC/145/BY NAOMI BENJAMIN OGOLI (MISS) F PDP 50 SSCE
3 ABI AWUDUMAPU MORRIS M APC 37 BA
4 OGBARA GABRIEL M. M ADC 42 DEGREE
5 BLESSING EBIBO M LP 30 SSCE
1 KOLOKUMA/OPOKUMA 1 PREBO EGBEBULY PHILIP M LP 32 B.SC
2 SC/146/BY KINGDOM ORUWARI M DPP 46 SSCE
3 HON. TONYE EMMANUEL ISENAH M PDP 42 B.SC
4 AKETI TARIPREDO M. M APC 30 OND
5 PREYE PIUS OZORI M APGA 44 B.ED
1 KOLOKUMA/OPOKUMA II AROFAH TONYE JERSON M LP 31 B.SC
2 SC/147/BY EGULE KEMESUO ROLAND M DPP 32 B.SC
3 JOSHUA EBIKEME ONGORE M PDP 51 B.TECH, B.SC (HONS)
4 MR. EGBE ABEL IWEKUNIO M APC 33 WASC
5 EBIYE TARABINA M APGA HND
1 YENAGOA I PATTERSON JERRY M LP 42 LLB, BL
2 SC/148/BY OSAN ABEZE MOSES M DPP 31 B.SC
3 FRED DIMIEARI M KOWA 39 B.SC
4 HON. FABIRI MANAGER ANDREW M ACD 51 NCE
5 DR. PARKINSON ADOVUYA MARKMANUEL M PDP 46 B.SC, PH.D
6 AYIMAH BEKOWEI M ADC 33 DEGREE
7 ISAAC SATURDAY LEADER M ACCORD 56 WAEC
8 SIMON AGULATA M APC 38 SSCE
9 KINGDOM BLESSING M APGA 43 LLB, BL
1 YENAGOA II EBIYE STEPHEN WARIPAMO ESO M LP 35 LLB, BL
2 SC/149/BY AKE GODSPOWER M APGA 39 B.ED
3 EBIUWOU OBIYA F PDP 47 WASC, REGD NURSE
4 FORTUNE PANEBI M APC 41 NABTEB
1 YENAGOA III EVANG. MAC-FISI AYIBATARI M LP 40 HND
2 SC/150/BY ZUWA KONUGAH M APGA 47 LLB, BL
3 EMELAH GENTILE EPILEFA M PDP 48 WAEC, B.ED, MBA
4 WENIBO R. JOTEX M UPN 31 BSC
5 VINCENT OKOKURO M APC 44 SSCE
6 AYAOWEI LAWRENCE MELFORD M NCP 36 ND
1 EKEREMOR I PAMOWEI-DEIMOWEI PAMOWEI M LP 48 OND
2 SC/141/BY OMINIWARE SAVANNA M ID 41 B.SC
3 KEMEMOPA-OWEL AMBROSE DUMBO M CPP 40 B.A
4 EDEN-OTU IBO BOTSWANA M AD 58 SSCE
5 OYAREDE TORUFADE BALL M PDP 56 WASC, LLB (HONS)
6 KOKOWA EBIYEIBO PAUL M PPA 37 SSCE
7 SIR GEORGE OTTO M APC 49 BSC
8 OMORO OGEI M NCP 34 LLB
1 EKEREMOR II DESEGHA STEADY ESOMMOR M LP 36 WASC
2 SC/152/BY AMATU TOLY M ID 41 SSCE
3 IJEBU ODE AGBARAGU M AD 43 SSCE
4 EBIKA OGENE F DPP 41 B.SC
5 HON. OMONIBEKE KEMELAYEFA M PDP 41 SSCE, B.SC, M.SC
6 AWULU SOJA M PPA 33 SSCE
7 OLOROGUN ISAAC M APC 36 BSC
8 BRAYEI EDDU E. M NCP 35 SSCE
9 BISHOP DEMEZOUKUMOR M ACCORD 34 WAEC
EKEREMOR III JOSHUA TIMOTHY OROPERE M LP 42 NECO
1 SC/153/BY OGOUN PAUL M APGA 44 HND, PGD, MSC
2 OKEGBE B. GARSON M DPP 30 SSCE
3 OGBERE P. MICHAEL M PDP 44 WAEC CERT.
4 VICTOR PREZI M PPA 42 SSCE
5 ALFRED EREPADE AKAMU M APC 43 BSC
BISHOP DAMEZOUKUMOR M ACCORD 34 WAEC, NCE
1 SAGBAMA I DIRI BOLOPEREMO KENNETH M LP 30 NECO
2 SC/154/BY ALADE AKPOBOWEI. KELVIN M DPP 41 SSCE, OND
3 OKIDI WERI-ASUGHAKEMEFA M KOWA 37 WASCE
4 HON. AKPE PETER PEREO TUBO M PDP 43 B.SC, M.ED, PH.D
5 OLOLOH AREDEH SAMUEL O. M APC 31 WASC
6 AGBALAJE LUCK OVAKOROYEBERHE M NCP 43 NCE
1 SAGBAMA II RICHARD TURNER E. M LP 36 LLB, BL
2 SC/155/BY LT. COL. BERNARD SUNDAY KENEBAI (RTD) M PDP 54 HND
3 ENIERENIMI VICTOR M APC 46 BSC
1 SAGBAMA III FOUYONOWEI FRIDAY TUEBI M LP 42 ND
2 SC/156/BY TORUBIRI PRINCE PETER M KOWA 39 SSCE
3 ABOMU GOODLUCK M NCP 37 BSC
4 SALO ADIKUMO M PDP 61 B.ED
5 CHIEF FELIX ODUBOGBAOBO OKUBOTIN M ACCORD 44 B.SC
6 GEORGINA EGBEITA F APC 48 DIPLOMA
1 SOUTHERN IJAW I CHRISTIAN ESQUIRE EBIEDE M LP 34 B.SC
2 SC/157/BY IBARA FELIX M CPP 44 SSCE
3 JONJON OYENFIE M APGA 55 PHD
4 DICKSON JOHN AYAU M AD 40 SSCE
5 CHRISTIAN IZONFADEI M DPP 39 B.SC
6 ADIKA DANIEL EREPAMOWEI M ACD 30 NEC, B.SC
7 OWOKO KATE F PDP 50 B.SC.
8 EBIFEMOWEI EDU BAMO M UPN 32 SSCE
9 SUBOH ELIJAH M PPA 46 WASC
10 TOPKO CORONATION EDWARD M APC 36 MSC
11 KARIKARISEI S. B. M NCP 36 HND
12 ZIDIEGHA AMBAIOWEI M ACCORD 43 WAEC, B.SC
1 SOUTHERN IJAW II IYENINI SLING M LP 35 SSCE
2 SC/158/BY EGBERIBI FRANCIS JACOB M AD 35 WAEC
3 HON. MONDAY BUBOU EDWIN OBOLO M PDP 44 B.A (PHILOSOPHY)
4 AMINGO JAMES M PPA 31 BSC
5 ABOWEI BENARD FREEBORN M APC 40 BSC
6 KALAIGO HILDA TARIERE F NCP 35 SSCE
1 SOUTHERN IJAW III GBIAGBIA DUOBOWEI M DPP 30 SSCE., B.ENG
2 SC/159/BY OGIDI TEKENA BRAVE M KOWA 30 WASC
3 HON. IGALI BARALADEI   DANIEL M PDP 40 DIPLOMA
4 PHILIP TIMIEBIERI M APC 29 BSC
5 BAFUMODEI K. TIMIPA M NCP 39 SSCE
1 SOUTHERN IJAW IV ANERI EBEDE FESTUS M LP 31 NECO, B.SC
2 SC/160/BY TEMISEITEI KARIPAMO NAPOLEON PETER M MPPP 45 SSCE
3 VICTOR BEN ERIDIE M AD 33 B.SC
4 RT. HON. BENSON KONBOWEJ FRIDAY M PDP 52 ND, HND, M.A
5 ORUNIMIGHE PAUL EBIFAGHE M APC 39 BSC
6 WILLIE MESSIAH SAIGHE M APGA 40 SSCE
1 BENUE ADO HON. ANTHONY ODEH OGBU M PDP 35 GCE, ND, HND
2 SC/161/BN OKETA ALEXANDER M APC 33 LLB, BL
3 OCHE EMMANUEL M LP 34 LLB, BL
4 ANDREW OKORE ODUMU M ACCORD 41 PGD
1 AGATU AUDU SULE DIKESON M PDP 54 GCE, DIP. PUB ADMIN.
2 SC/162/BN HON. PHILIP OYINU HARUNA M APC 30 BSC
1 APA OTACHE BABA HENRY M PDP 60 PGDM
2 SC/163/BN PHILIP SIMEON ECHE M APC 52 PGD
1 BURUKU SHIRGA SWANDE M PDP 50 GR.II, ND
2 SC/164/BN ADAKA PIUS DENEN M SDP 52 OND
3 UGUNAN ADINGI F APC 42 MASTERS
4
1 GBOKO 1 (EAST) SAMUEL AKOR AHUA M PDP 65 B.SC, MBA
2 SC/165/BN MRS. AGAIGBE NGO HEMBA UTSAHA LYDIA F APC 45 PGDE
3 HON. TERNA ANDURA AMENDEKOR M SDP 44 SSCE
1 GBOKO – WEST HON. INYAREGH MECHONU M LP 34 B.A, WASC
2 SC/166/BN HON. ACHIR TERNA DONALD M PDP 41 SSCE
3 COMR. ABAM EMMANUEL TERFA M SDP 36 B.AGRIC
4 HON. TERHEMBA TIMOTHY CHABO M APC 60 MBA
1 GUMA TERSEER ADZUU M PDP 40 GCE
2 SC/167/BN UTSAHA MICHAEL TARNONGO M APC 45 LLB, BL
1 GWER EAST HON. AERNYI DENNIS DEMKPOROM M PDP 39 SSCE, B.SC
2 SC/168/BN TYOCHIR BUNDEKAAN STEPHEN M APC 42 BSC
3
1 GWER WEST HON. SEFEN GODWIN M LP 38 HND, PGD
2 SC/169/BN IYO AONDO-AVER KENNETH M PDP 50 NCE, B.ED, M.ED
3 CHEME TYOAPINE DAMIAN M APC 32 BSC
1 KATSINA-ALA EAST GANDEINJO NGUUMBUR M LP 45 SSCE
2 SC/170/BN JATO IANNA GIDEON M PDP 50 FSLC, NCE, B.ED, MA
3 HON. NGUYAW WASAIMA F APC 54 SSCE
1 KATSINA-ALA WEST MRS. ELIZABETH-MARY NGUOMBUR SHULUWA F PDP 58 WASC, B.SC, M.ED, M.SC
2 SC/171/BN ALUHEEN SYLVESTER MFATYOGA M APC 57 ND
3 HON. TOR .J. AYE M LP 51 OND
1 KONSHISHA 1 (GAAV) BARR. JINGE JAMES T. M LP 46 NCE, LLB
2 SC/172/BN MRS. THERESA AKUNDUSHIMA UJEGE F PDP 56 GCE, GR.II
3 HON. LAHAYE ABRAHAM CHESS M SDP 31 ND
4 RICHARD A. UJEGE M APC 58 HND
1 KWANDE EAST HON. ISAAC SOR M PDP 54 NCE, B.SC
2 SC/173/BN AKOSU TERWASE M SDP 38 SSCE
3 GBANDE JAMES AEMBERGA M APC 58 BED
1 KWANDE WEST HON. SUGHEN ADRIAN IDYO M PDP 45 GCE, ADPM, MPA
2 SC/174/BN BENJAMIN B. NUNGUA M APC B.SC
HON. STEPHEN AKASE OKOR M APGA 52 B.SC
ORBAN IKYAABO RAPHAEL M LP 47 B.SC
1 LOGO TERNA KESTER KYENGE M PDP 41 B.A. (ENG)
2 SC/175/BN HON. VICTOR T. KPANDEGH M APC 50 MSC
3
1 MAKURDI I (NORTH) HON. MARTINS AZA M PDP 38 GCE, NCE
2 SC/176/BN HON. ALPHONSUS AVINE AGBOM M APC 64 DIPLOMA
1 MAKURDI SOUTH BARR. EMMANUEL AGBAKOR M LP 44 NCE, LLB, LLM
2 SC/177/BN HON. IDGBE DICKSON UWAGH M PDP 37 ND, HND
3 ADANYI TILLEY BENJAMIN M APC 46 LLB, BL
1 OBI HON. JAMES MAGAJI. O. M LP 55 B.ED
2 SC/178/BN NICK EWORO ODUKELAHO M PDP 46 GCE, HND, MBA
3 ONCHE PETER M APC 42 ND
1 OGBADIBO ONYEKE EMMANUEL OJILE M CPP 30 HND
2 SC/179/BN JOSEPH OJOBO M PDP 43 GCE
3 DENNIS INYAMPE M APC 38 SSCE
4 OWRCHO LYDIA EDWARD F NCP 28 SSCE
5 AUGUSTINE AGADA M ACCORD 31 B.SC
1 OHIMINI CHRISTOPHER ADAJI M PDP 54 FSLC, GCE
2 SC/180/BN ALECHENU O. MUSA M APC 36 WAEC
3 OWUMA ISAAC INALEGWU M PPA 32 BSC
1 OJU I HON. DR. ONAN JOSEPH ADOGA M PDP 49 GCE, BMT, BCH, M.SC
2 SC/181/BN HON. ADAGBA ONAH SUNDAY M APC 45 PHD
3 JAMES OGODA M LP 53 SSCE
1 OJU II IRE MATTHEW OWURU M PDP 54 HND
2 SC/191/BN MRS. OTAHA PAULINA ODU F APC 41 NCE
1 OKPOKWU JAMES OKEFE EJEMBI M PDP 36 FSLC, GCE
2 SC/182/BN OCHEJE COMFORT O. F NNPP 39 HND
1 OTUKPO ODE GRACE F CPP 31 SSCE
2 SC/183/BN AHUBI JOHNSON EGLI M PDP 34 NCE, B.SC (BULDING)
3 HON. JOHNSON BABA ODEH M APC 50 BSC
4 OMUGO ENE ANN F NNPP 40 NCE
5 CAROLINE ELEYI F NCP 28 SSCE
1 ADOKA/UGBOJU RAPHAEL IDOKO M CPP 64 DIPLOMA
2 SC/184/BN OGBOLE JOSHUA O. M PDP 38 LLB, BL, GCE
3 EVANG. (BARR.) JOHN ADAM OKLOHO M APC 49 PGD, LLB
1 TARKA BENJAMIN BEM MNGUTYO M APC 53 MSC
2 SC/185/BN DR. EDWARD ERDOGA AKUTO M PDP 60 MBBS, MBA
1 UKUM PAUL SHINYO BIAM M PDP 48 B.SC, M.SC
2 SC/186/BN DANIEL ABBAGU M APC 56 BSC
3 SHIVAH TERNA BERNARD M LP 36 SSCE
1 USHONGO MNENGE JOSHUA TERKURA M APGA 45 NCE
2 SC/187/BN AKUA AKU M PDP 44 GCE
3 HON. TERKIMBI INYANGE M APC 34 B.SC
1 VANDEIKYA 1 HON. TIMOTHY SHIGBA AIKYOR M PDP 46 B.SC, MBA
2 SC/188/BN HON. BITO EDWARD TERHEMBA M SDP 31 NCE
3 MARK TERNENGE ATSAAKAA M APC 41 BSC
4 HON. ANONGU SESUR GABRIEL M ADC 37 SSCE
1 VANDEIKYA 11 UCHA DOMINIC TERKAA M PDP 40 GCE, HND, B.SC
2 SC/189/BN HON. TERSO IGBA M SDP 36 SSCE
3 UBA TITUS TYOAPINE M APC 48 HND
4 ADAMGBE ANYORTOR STEPHEN M LP 41 OND
1 BORNO ABADAM BABA GANA LAWAL M AD 32 SSCE
2 SC/190/BO ALH. MUSTAPHA KAUMI M PDP 47 BA.ED
3 MUHAMMED MUSTAPHA GADOBE M APC 53 HND
4 BUKAR ALI M LP 39 SSCE
1 ASKIRA UBA HON. FALI WABULARI M PDP 43 SSCE, B.SC, MBF
2 SC/191/BO ABDULLAHI MUSA ASKIRA M APC 46 B.ENG
3 BELLO AHMADU M LP 44 SSCE
1 BAMA I ABUBAKAR NGAMA M CPP 52 DIPLOMA
2 SC/192/BO MOHAMMED ALKALI M AD 36 OND
3 BABA KURA ALHAJI M PDP 42 SSCE, DIPLOMA
4 BABA MALA BUKAR M APC 46 DIPLOMA
ALI MUDU M LP 45 SSCE
1 BAYO SANI DALAH M AD 39 HND
2 SC/193/BO IDRISSA SARKI (NO FORM) M PDP
3 UMAR JAURO AUDI M APC 51 MPA
4 NUHU MOHAMMED M LP 48 SSCE
1 BIU SULE ALI ABUBAKAR M APGA 47 SSCE
2 SC/194/BO USMAN MOHAMMED M ACPN 39 HND
3 BUKAR ABDU BIU M PDP 49 NCE
4 ALIYU MAMMAN M APC 44 DIPLOMA
5 BUKAR ABDUL M LP 49 SSCE
1 CHIBOK BAIDU MAUTA M AD 65 SSCE
2 SC/195/BO DAUDA PONA M PDP 46 NCE
3 HON. AMINU FONI M APC 62 SSCE
4 AUDU KACHALA M LP 36 SSCE
1 DAMBOA IDRIS IBRAHIM DAGHUDA M PDM 44 DIPLOM
2 SC/196/BO ALIYU ALHAJI BUKER M AD 36 OND
3 HON. AYAMU L. GWASHA M PDP 58 OND, HND, PGD
4 BUKAR DAJA ALIYU M APC 34 DIPLOMA
5 HASSAN ABU M LP 34 SSCE
1 DIKWA BULAMA BASHIR M PDP 36 LLB & SHARIA, BL.
2 SC/197/BO MOHAMMED ZAKARIYA M APC UNIMED
1 GUBIO BADAMA SHEHU M AD 41 SSCE
2 SC/198/BO KAKA ALI ALKALI M KOWA 34 DIPLOMA
3 KYARI KIME GUBIO M PDP 55 WASSC, DIPLOMA
4 GUBO MORUMA M APC 50 GRADE II
5 MUSA MAINA M LP 34 SSCE
1 GULUMBA (BAMA II) MUSTAPHA BABAGANA M KOWA 30 WAEC
2 SC/199/BO RAWA GONI BUKAR M APC 46 GEN. NURSING CERT.
3 BUKA MUSTAPHA M AD 34 SSCE
4 BABAGANA YUSUF M PDP UNKNOWN B.SC
5 GIDA USMAN M LP 35 SSCE
1 GUZAMALA UMAR BUKAR M APGA 30 SSCE
2 SC/200/BO ALHAJI BUKAR IBRAHIM M KOWA 32 WAEC
3 AJI BUKAR M PDP 44 SSCE, HND
4 ABDUKARIM LAWAN M APC 51 ADVANCE DIPLOMA
1 GWOZA MAHAMMUD BELLO M AD 36 SSCE
2 SC/201/BO BUBA MUSA TUNGA M PDP NO FORM NO FORM
3 ABDULLAHI BUBA ABATCHA M APC 38 BSC
4 BELLO ADAMU M LP 54 SSCE
1 HAWUL HON. ISAH AUDU NGANJIWA M APGA 44 B.SC, MBA.
2 SC/202/BO DR. MIODALA USMAN BALAMI M PDP 32 SSCE, DVM
3 AYUBA STEPHEN WAKAWA M APC 36 BSC
4 ABDULLAHI ISA M LP 44 SSCE
1 JERE ABUBAKAR MOHAMMAD M CPP 42 DIPLOMA
2 SC/203/BO MUSTAPHA M. BUNU M AD 31 SSCE
3 MOHAMMED ABBA TIJANI M KOWA 42 NCE
4 FATIMA MUSA F ACPN 31 NCE
5 MOHAMMED KAJI M PDP 46 SSCE
6 AJIKOLO IBRAHIM KHADI M APC 45 BSC
7 ALHAJI INUWA YUSUF M LP 39 SSCE
1 KAGA ALIYU ADAMU M SDP 34 SSCE, DIPLOMA
2 SC/204/BO MAKINTA MODU M PDP 52 ND, FSLC
3 MUSTAPHA ALIBE BENISHEIK M APC 63 GRADE II
4 MUSTAPHA MALAH M LP 49 SSCE
1 KALA-BALGE HON. ABBA LAWAN ABUBAKAR M PDP 44 SSCE, DIPLOMA, HND
2 SC/205/BO DIGE MOHAMMED M APC 52 DIPLOMA
3
1 KONDUGA IBRAHIM MODU M AD 34 SSCE
2 SC/206/BO WAKIL KYARI M PDP 47 GCE, B.SC
3 HON. ALI BULAMA YAJIWA M APC 56 DEGREE
4 BABAGANA AUDU M PPA 48 NCE
1 KUKAWA HON. ALHAJI HARUNA KUKAWA M APC 47 CERTIFICATE
2 SC/207/BO MUSA MAMMAN M PDP 51 GCE
3 WAZIRI SHETTIMA M KOWA 39 NCE
4 BABAGANA ADAM M LP 36 SSCE
1 KWAYA KUSAR MADU SULE M. M SDP 36 SSCE
2 SC/208/BO ADAMU K. WAWA M PDP 52 GRADE II
3 SALEH MOHAMMED BANGA M APC 47 PGDE
4 ISHAYUKU BUKAR M LP 48 SSCE
1 MAFA HUSSAINI ZANNA M PPN 35 OND
2 SC/209/BO ALAMU IDRIS M AD 34 SSCE
3 ABBA YERIMA M LP 35 SSCE
4 ALI EL-YAKUB M PDP 30 SSCE, ND
5 HON. BABA ALI MODU M APC 42 DIPLOMA
1 MAGUMERI MUSTAPHER MOHAMMED M AD 39 OND
2 SC/210/BO BUKAR KYARI BUKAR M KOWA 30 N.D
3 MODU AISAMI M PDP 54 DIPLOMA
4 AUDU MUSTAPHA M APC 41 SSCE
5 ABUBAKAR MOHAMMED M PPA 41 DIPLOMA
6 ALI GAMBO M LP 39 SSCE
1 MAIDUGURI MUNI. C NASIRU ABDU M PDM 36 SSCE
2 SC/211/BO MOHAMMED MUSTAPHA M PPN 35 SSCE
3 IBRAHIM SHEHU M LP 49 SSCE
4 MUSTAPHA A. BURA M AD 46 SSCE
5 MOHAMMED ABBA YUSUF M KOWA 31 SSCE
6 SULAIMAN ISA M ACPN UNKNOWN SSCE
7 IBRAHIM MODU UMAR M SDP 29 TERTIARY
8 MAKINTA M. ZARAMI M PDP 45 SSCE, ND, HND
9 ABUBAKAR TIJJANI M APC 46 DIPLOMA
10 BILKISU USMAN F NCP 45 DIPLOMA
1 MARTE BABAGANA MUSTAPHA M AD 36 SSCE
2 SC/212/BO BUKAR WAGANI IBRAHIM M PDP 55 DIPLOMA, HND
3 SHETTIMA BUKAR KULUMA M APC 38 DIPLOMA
4 ABBA YUSUF M LP 44 SSCE
1 MOBBAR SULEMAN ABUBAKAR M PDP 32 SSCE
2 SC/213/BO BUKAR MALAM BURA M APC 58 ND
3 ALI GREMA M LP 30 SSCE
1 MONGUNO ABATCHA BUKAR M PDP 50 GRADE II
2 SC/214/BO HON. MAINA MUSTAPHA GARBA M APC 50 HND
3 AHMADALHAJI MOHAMMED M PPA 55 CERTIFICATE
4 BUKAR MUSTAPHA M LP 44 SSCE
1 NGALA USMAN ABBA. MOHAMMED M AD 31 SSCE
2 SC/215/BO HON. IDRISSA JIDDA M PDP 44 SSCE, DIPLOMA
3 BUKAR MUSTAFA DALATU M APC 60 DIPLOMA
4 BABA MAI BUKA M KOWA 31 WAEC
5 AL-LAWAL AHMED M LP 41 SSCE
1 NGANZAI KAUMI MAINA MOHAMMED M PDP 46 SSCE, DIPLOMA
2 SC/216/BO HON. WAKIL BUKAR LAWAN M APC 50 ND
3 MODU SHERIFF GANA M LP 39 SSCE
1 SHANI KABIRU ABBA M APGA 36 DIPLOMA
2 SC/217/BO HABU MUSA SHANI M KOWA 61 NCE
3 MOHAMMED TUKUR IBRAHIM M PDP 46 ND, HND
4 INUSA GAMANDI DANLAMI M APC 44 BSC
5 ALI BUKAR M LP 38 SSCE
1 CROSS RIVER ABI DR. BASSEY EYO BASSEY M LP 51 PHD.
2 SC/218/CR OYOM RITA EGBE F ID 34 B.A
3 LEBO JOHN GAUL M PDP 42 LLB, LB
4 TINA ENYUM EGOMI F APC 31 BSC
1 AKAMKPA I MURPHY EDET EKPO M LP 52 HND
2 SC/219/CR HON. GLORY MATHEW SAMUEL M PDP 52 B.ED
3 CLETUS ETIM OKPA M APC 49 BSC
1 AKAMKPA 11 ESU ANTIGHA ANTIGHA M LP 26 NECO
2 SC/220/CR EKPE, CHARLES OKON M PDP 41 B.SC, SSCE
3 POLYCARP ASUQUO EFFIOM M APC 54 SSCE
1 AKPABUYO ASUQUO BASSEY EFFIONG M LP 40 B.SC
2 SC/221/CR LADY ELIZABETH EDEM IRONBAR F PDP 59 B.ED (ADMIN)
3 HON. OKON NYONG EHIOM M APC 42 BSC
1 BAKASSI ENE ANTIGHA COBHAM M LP 57 B.ED, MPA, LLB, BL
2 SC/222/CR EKPO EKPO BASSEY M PDP 47 MBBCH,
3 OKON EKPO ETIM M APC 45 SCH. CERT.
4 EMMANUEL OKOKON ASUQUO M NCP 35 BSC
1 BIASE NGIM KANU OKPOR M LP 37 HND
2 SC/223/CR OGBOR OGBOR UDOP M PDP 47 B.A (HONS)
3 EYONG IKWA EGBE M APC 47 HND
1 BOKI 1 VERA OBIBESSONG M LP 45 B.SC
2 SC/224/CR DR. ITAM VIRGINIA ABANG F PDP 46 PH.D, M.SC, B.SC
3 HON. ERNEST OSANG EKI M APC 46 B.ED
DICKSON MACOKOH EZOU OKOH M APGA 32 NCE
1 BOKI II PAULINA KAKA NYIAM F LP 34 NECO
2 SC/225/CR THOMAS BUSA ODU BISONG M APC 39 MSC
3 HILARY EKPANG BISONG M PDP 34 B.SC
1 BEKWARRA OMANG CHARLES OMANG M LP 40 LLB, BL
2 SC/226/CR HON. IDAGU AJOR AGAJI M PDP 49 MA, B.A
3 AKWAJI HENRY OMANG M APC 47 HND
1 CALABAR MUNICIPALITY EDIM EKONG OKON M LP 50 DIPLOMA
2 SC/227/CR HON. EFA NYONG ESUA M PDP 51 B.SC (HONS)
3 RICHARD AMBO EDET M APC 31 WAEC
1 CALABAR SOUTH I ETIM OKON EFFIONG M LP 42 HND
2 SC/228/CR NNATU BENEDETTE N. F APGA 53 NCE
3 OKON EDEM EPHRAIM M PDP 46 DPA, SSCE
4 HON EFFIONG EKARIKA JIMMY M APC 42 WAEC
1 CALABAR SOUTH II EKPEYONG ENE COBHAM M LP 45 BSC
2 SC/229/CR JOSEPH ACHIBONG BASSEY M PDP 40 SSCE
3 BASSEY ITA KOOFFREH M APC 51 BSC
1 ETUNG HON. OBAJI MICHAEL KAJANG M LP 44 PGD
2 SC/230/CR KEJO EMMANUEL AWUNGHE M ID 30 SSCE
3 HON. CHRISTIAN ACHOR AGBOR M PDP 44 B.SC.
4 EMMAGE MERCY EMEH F APC WASC
1 IKOM I EMMANUEL BISONG OGBOR M LP 52 HND
2 SC/231/CR OSIM, FREDRICK OKPA M PDP 54 PGD, MBA
3 MAGRET AGAM NSING F PPA 36 NCE
4 MATHEW NKANG BAKIN M APC 49 B.AGRIC
1 IKOM II AKONJOM EBAYE NSING M LP 47 LLB, BL
2 SC/232/CR EGBONG SIMON NKORO M PDP 52 B.SC
3 OJONG CHARLES ALIMBIR M APC 39 SSCE
1 OBANLIKU CHIEF SAMUEL TEENCE JUMBO M LP 49 WAEC
2 SC/233/CR MOSES UCHECHE USHIE M PDP 52 B.SC
3 AJIL ANNAH ANAZOR F APC 29 SCH. CERT.
4
1 OBUBRA I OBASSE FELIX IJIMANJIM M LP 39 B.SC
2 SC/234/CR OKPECHI FRIDAY GABRIEL M PDP 41 B.SC, SSCE
3 ALEXANDER SUNDAY IREK M APC 60 DIPLOMA
1 OBUBRA II EMMANUEL OGBIN OKPA M LP 54 HND, MBA
2 SC/235/CR DR. ELUCATE OKORA EKOM M PDP 48 B.ED, M.ED, PH.D
3 EBUKA KINGSLEY ADUH M APC 42 ND
4 OBO EKANA BASSEY M ID 39 B.EDU- TECH
1 OBUDU GODWIN E. AKWAJI M LP 46 MBA
2 SC/236/CR EGBA BENEDICT ALI M ID 31 B.ED
3 UKPUKPEN STEPHEN AKOMAYE M PDP 45 MBA, BSC, PGDM, HND
4 AKPEKE FINIAN UNIMKE M APC 35 B.ED
1 ODUKPANI HON. ASUQUO EFFIONG OKON M LP 40 SSCE
2 SC/237/CR AKIBA BASSEY EKPENYONG M PDP 45 B.SC
3 APOSTLE EKPEYONG BASSEY AYI M APC 56 GCE
4 EFFIOM ESSIEN NCP 38 WAEC
1 OGOJA MARK IDOM ATABI M LP 49 WASC
2 SC/238/CR UKEM CORNELIUS M ID 36 SSCE
3 ODEY, PETER AGBE M PDP 40 M.A
4 EGBEJI JOHN OGON M APC 36 SSCE
1 YAKURRI I NJOM EBRIBA BASSEY M LP 44 HND
2 SC/239/CR REV. NELSON EYONG OFEM M PDP 51 MPA, BA (HONS)
3 SUNDAY IGRI ETENG M APC 38 BSC
1 YAKURR II ENO UTUM INAH M LP 53 M.A
2 SC/240/CR HON. ETENG JONAH WILLIAMS M PDP 44 BA, MPA
3 BASSEY UTUM INAH M APC 37 DEGREE
1 YALA I OKO THOMAS ONAH M LP 33 LLB, BL
2 SC/241/CR MRS REGINA LEONARD ANYOGO F PDP 36 HND, PGDE
3 ANGELA OGEYI ODEY M APC 35 SCH. CERT.
1 YALA II CYPRIAM OKO OKWOCHE M LP 42 NECO
2 SC/242/CR LUKPATA OGANA NICHOLAS M PDP 54 LLB, BL
3 ACHADU OGIJI MARTINS M APC 35 M.SC
1 DELTA ANIOCHA NORTH EGWUENU PETER IFE M PPN 38 SSCE
2 SC/243/DT OSHUKWUDO ONYEBUCHI M LP 40 HND
3 BARR. ELIZABETH NKECHI OBI F MPPP 57 LLB
4 UKWUAMEDUA RICHARD TOBECHUKWU M APGA 44 B.SC
5 NGENE NWANNE AMAKA SYLVIA F ACD 32 HND
6 ELIS RUTH, A. F KOWA 34 B.SC
7 NWAOBI EMEKA EMMANUEL M PDP 39 SSCE, B.ENG
8 STEPHEN OBIOMA UKWAMEDUA M SDP 55 B.ED
9 OSADEBE CHIKA FRANCA MOSES F ADC 41 SSCE
10 OWEZIE COLLINS OKECHUKWU M NCP 36 ND
11 OKOCHA SAMUEL OSI M ACCORD 41 WAEC, B.ENG
12 DR. ODOZI AZUBUIKE ANDREW M APC 55 MBBS
1 ANIOCHA SOUTH ROSE B. ACHAPU F PDM 58 OND
2 SC/244/DT ELUMEZE POLYCARP M PPN 39 B.SC
3 EBINIM LEONARD OSITADINMA M LP 40 M.SC
4 OJEI UCHE HELEN F MPPP 35 SSCE
5 OKPUNOR LUCKY CHUKS M APGA 41 ND, HND
6 MRS. ONWUBUYA MERCY F ACD 35 B.SC
7 ESUZOR D. OGOR M PDC 27 B.SC.
8 OMOLU VICTOR OKECHUKWU M KOWA 32 B.SC
9 OKOGOR EMMANUEL CHIBUZOR M ACPN 31 SSCE
10 ANGELA NWAKA F PDP 49 B.SC
11 HON. JEFF NDUBUISI JEFF-OKOFU M SDP 41 B.SC
12 OKAFOR CHUKWU DUMEBI F UPP 34 OND
13 AUSTINE NDUKA ENEDUWA GEORGE M APC 46 ND
14 KENNETH NKONYEME OZIEMIFE RAFUA M ACCORD 48 WAEC, B.SC
1 BOMADI KIEPENE MEKEMI BOBOANGO M LP 44 GCE
2 SC/245/DT HON. SUNDAY EGBASEIPUOKUMOR M APGA 46 NECO, B.A
3 PREYOR OBORO M PDP 51 WASC, B.ENG
4 OKABA PREYE KELVIN M APC 34 B.SC
1 BURUTU MICHEAL A. EDOUKUMO M LP 34 B.SC
2 SC/246/DT BLESSING TEJIRI ONOKURHETE M ACD 35 ND
3 HON. DANIEL O. YINGI M PDP 47 SSCE, B.SC
4 OKRINGO JOSEPH M APC 34 NCE
1 BURUTU NORTH DUDUKE EBITIMI TERRISON M LP 35 SSCE
2 SC/247/DT HON. KENNEDY DAUBRY M PDP 49 NECO, HND
3 MUTU EMIZIBO STEPHEN M ADC 34 HND
4 ANDREW KING M APC 34 SSCE
1 ETHIOPE EAST AKPOVERORO JAMES M PDM 46 DIPLOMA
2 SC/248/DT COLLINS H.O.E. ENAJEROH M PPN 43 SSCE
3 EVANCE OCHUKO IVWURIE M LP 47 M.SC
4 SOLOMON T. ORHUERAKPO M ACD 59 B.SC
5 GREG MITARE EGBAGBA M APA 34 SSCE
6 OLOROGUN ARTHUR AKPOWOWO (BARR.) M PDP 42 SSCE, LLB, BL
7 JOHNBULL EMAKPO M SDP 30 SSCE
8 IGBRU ODIRI DAVID M APC 37 BSC
9 AKPOBASA MONDAY M ADC 39 BSC
1 ETHIOPE WEST EGIKPERO T. KINGSLEY M PPN 35 OND
2 SC/249/DT AJOGRI O. BENEDICT M LP 44 ND
3 OKPOMO SUNDAY M APA 35 SSCE
4 ERHIATAKE IBORI F PDP 34 SSCE, B.SC
5 EDIRIN AJUESHI EJIDIRAN F APC 47 B.A
1 IKA NORTH-EAST WILSON NKECHI F MPPP 29 SSCE
2 SC/250/DT NWAOJI GLORIA F ACD 28 SSCE
3 IGWEH NKEM NICHOLAS M KOWA 35 B.SC
4 MR. ANTHONY E. ELEKEOKWURI M PDP 45 B.SC, M.SC
5 BARR. GABRIEL OBIAJURU EGBULE M APC 44 LLB
6 NKEKI UZO BENSON M LP 36 SSCE
1 IKA SOUTH OTELE LOUIS M PDM 46 HND
2 SC/251/DT CHUKWUDIBIE CHUKWU DUMEBI M PPN 34 SSCE
3 AMOKWU JUDE OMEMCLEAM M LP 48 HND
4 MISS BUCHI RACHEAL OKOH F MPPP UNKNOWN NCE
5 NWAMAKA FELICIA EGBORO (MRS.) F APGA 46 MBA, PGD, B.SC
6 HON. ULEBOR DADA ISAAC M PDP 53 SSCE, OND
7 KINGSLEY NOYE PHILIPS M SDP 46 MPA
8 FELIX O. MORKA M APC 49 LLB
9 OKOH FESTUS CHUKWUYEM M ACCORD 43 WAEC, B.SC
1 ISOKO NORTH IMENU GODWIN UDHEDHE M LP 36 MBA
2 SC/252/DT JULIE OTIDI F ID 34 B.SC
3 COMFORT ATANARUNO F ACD 39 SSCE
4 EBUANI GRACE EDOGHOGHO F KOWA 40 WAEC, ND
5 HON. OWHEFERE KOME TIM M PDP 51 LLB, BL
6 MR. OWOWENU FESTUS M SDP 42 OND
7 MARTINS OKEOGHENE EJETA M NNPP 38 WASC
8 DR. ANDREW OMOVOTOTU ELUE M APC 54 PHD.
1 ISOKO SOUTH   I DANIEL OGHENEWEWARE OLOKOR M LP 40 B.SC
2 SC/253/DT UMUKORO ISAIAH M MPPP 34 SSCE
3 UGBAWA UWEMANO TEDDY M ID 40 SSCE
4 OGHALE C. OYIBO M ACPN 36 SSCE
5 ESIEVO OREZI JANE EDNA F PDP 45 LLB, BL
6 HON. BENJAMIN OKIEMUTE ESSIEN M APC 48 MSC
1 ISOKO SOUTH II OGBO JOHNSON OGHALE M LP 37 HND
2 SC/254/DT HON. (PRINCE) JOHNSON OBOKPARORO ERIJO M PDP 47 BA, MPA
3 PRINCE DENNIS OSEBA EMAVIWE M SDP 43 B.SC
4 AGBA DANIEL O. M UPN HND
5 FERGUSON ONWO M APC 48 BSC
6
1 NDOKWA EAST NDIJIEKWU CHIDI NICHOLAS M PPN 39 HND
2 SC/255/DT HON. CHIEF ENUMAH VICTOR OTUNIYA M LP 44 NECO
3 FRANCIS UDOKA AKPOR M CPP 31 DEGREE
4 NWABUEZE OKECHUKWU UCHE M APA 35 B.SC
5 OSANEBI FRIDAY OSSAI M PDP 34 SSCE, B.ENG
6 PRINCE EZINWA JERRY EMEKA M UPP 34 WAEC
7 OLISA CHARLES OBIELHINA M APC 33 MSC
8 SUNDAY IZUCHUKWU DUMBILI M NNPP 34 LLM
9 UZORKA AFAM M NCP 34 BSC
1 NDOKWA WEST UKPE HENRY M PPN 49 SSCE
2 SC/256/DT OGUNA JOSEPH M LP 37 WAEC
3 OZOR MAUREEN ENEFE M KOWA 30 ND
4 NMANEDU MICAH CHIBOGWU M ACPN 30 OND
5 HON. AZUKA AZAKA M PDP 50 B.SC
6 OSIFE KUREX M SDP 36 B.A
7 ONYENAJUA COLEMAN THOMPSON M APC 37
8 DORATHY MADUKA F ADC 48 NCE
1 OKPE OMWIRHIREN ONOYIVWITU HERO M LP 47 GCE
2 SC/257/DT OBOREVWARI FRANCIS OROHWEDOR SHERRIF M PDP 51 B.SC, M.SC, SSCE
3 HON. JULIUS OKPOKO M APC 47 BSC
1 OSHIMILI NORTH ODIKPO NWAYOBUIJE ELEAZAR M LP 39 B.SC
2 SC/258/DT ILOBA OGUGUA CHRISTIANA F MPPP 40 WAEC
3 IHEKWOABA CYNTHIA F CPP 37 WAEC
4 ANTHONY UCHE AZUYA M APGA 51 SSCE
5 NNANDO IFEANYI ANTHONY M PDC 26 B.SC
6 AMUDO PRINCE JAMES M KOWA 35 SSCE
7 OKWUDISHU OZULONYE WILLIAMS M APA 40 B.SC
8 MRS. IKEDIUBA ELIZABETH FOLASHADE F ACPN 41 SSCE
9 HON. AJUDUA PRINCESS PAT ADA F PDP 52 LLB, BL, LLM MBA
10 CHUKWUDI JUDE OLUCHUKWU M UPP 38 BSC
11 EMMANUEL OBANYA M APC 42 BSC
12 IJEH PETER M ADC 39 OND
1 OSHIMILI SOUTH TOLEFE ANTHONIA F PDM 34 B.SC
2 SC/259/DT MARY EZIMDILIM ORANYE F LP 41 B.SC
3 MUZIA JUSTINA IFECHUKWUDI F MPPP 35 NCE
4 DIKEDI JOHN CHIWETA M APGA 48 LLB, BL
5 IWEDIUNO STEPHEN NONSO M PDC 27 B.SC
6 INETIANBOR HERO M KOWA 32 B.SC
7 OFFOZOBA AMAKA F ACPN 32 DIPLOMA
8 RT. HON. PEPTER ONWUSANYA M PDP 54 B.SC
9 UZOR CHIBUZOR F UPP 40 WAEC
10 SAMUEL NKADI AGILI M APC 47 MBA
11 EMILIA N. OKALIR F ADC 40 DIPLOMA
12 CHUKWUMA PATRICK NNAMDI M PPA 33 N.D
1 PATANI AYIBATONYE TIMI M PDP 52 WASC, B.SC, MPA
2 SC/260/DT REGINALD O. ASIUWHU IKPEKPENE M APC 42 LLB, BL
3 EMBRIKEGBAMU JOY M ADC 40 BSC
4 NEWMAN JOSEPH M ACCORD 44 WAEC, HND
5 EVANG GOODLUCK OKORO EMESIRI M LP 47 SSCE
1 SAPELE ETEBEFIA MITAIRINE CHARLES M PPN 38 OND
2 SC/261/DT AYOMANOR OMAMURONU LUCKY M LP 49 NCE
3 AWE ALFRED E.O. M ACD 35 SSCE
4 HON. MONDAY OVWIGHO IGBUYA M PDP 58 B.SC
5 AZANUWA TOBORE M SDP 38 SSCE
6 CHIEF (HON.) FELIX URUEMUESIRI ANIRAH M APC 61 ND
1 UDU CHIEF PETER OKAIBARE UVIEJITOBOR M LP 49 B.SC
2 SC/262/DT FETEHAN JULIUS M ID 39 SSCE
3 MERCY DIEMIJENYO F ACD 29 T.C.II
4 MOSES OKEIGHENE ODIBO M PDP 61 LLB, BL
5 THEODORE JARIKPE M UPP 36 NECO
6 HARVEST IGBEM M APC 49 BSC
7 LEIGE LORD KESTON OKOR M SDP 44 BSC
1 UGHELLI NORTH I NEWMAN AKPORE M LP 44 WAEC
2 SC/263/DT ABOTU JUBILEE ASANIMO M ACD 44 SSCE
3 ONWUEGBUOSA O. KENNETH M KOWA 32 SSCE
4 HON. SAMUEL OGHENEVWOGAGA MARIERE M PDP 43 LLB, BL
5 OHWOWHIABENE LUCKY M SDP 34 SSCE
6 SYLVESTER ONIEMO OVBIJE M APC 35 BSC
7 HON. OGENEBRUME THOMPSON AVWEROSUO M ADC 38 FSLC
8 OPUORUJU JULIUS EDIRI M ID 35 B.SC
1 UGHELLI NORTH II OHARUME ABEL IZOMAR M LP 34 WAEC
2 SC/264/DT OBERIKO EMOLEFE M ACD 32 SSCE
3 GIANE DUVIE JENKINS M DPP 48 GCE
4 PRINCE ERIC ORIENOGHENEBRURU OHARISI M PDP 39 SSCE, WAEC
5 EDOJA RUFUS AKPODIETTE M SDP 42 LLB, BL, LLM
6 HON. OKORODAFE A. GODDEY M APC 42 BSC
7 UMUKORO JOSEPH M ADC 39 BSC
8 OSHEVIRE SAM OSHEVIRE M MPPP 31 B.SC
1 UGHELLI SOUTH VINCENT SITO AYEJE M LP 43 WAEC
2 SC/265/DT REUBEN STELLA OKORO F ACD 44 SSCE
3 HON. MARVIN OJIGBO M DPP 51 B.A
4 COMR. IZEZE RUME YAKUBU REUBEN M PDP 41 ND, WASC, CITY & GUIDE
5 HON. (ENGR.) EME MUKORO M APC 52 BSC
6 KUEJUBOLA EFALETA EMMANUEL M ADC 54 SSCE
1 UKWUANI OMOLU ANTHONY EZE M LP 45 B.SC
2 SC/266/DT EMENI TONY M MPPP 46 HND
3 OSANEKU CROMWELL IFEANYI M APGA 41 DIPLOMA
4 HON. ALPHONSUS CHUKWUTEM OJO M PDP 49 WASC, MBBS
5 BARR. UGBO CHUKWUNEKU LYMBERY M SDP 41 LLB, BL
6 ANTHONY EKEZE ELEH M APC 50 PHD
7 NWACHUKWU MARTINS AYODELE M ADC 44 BSC
8 OKUDIBIE FESTUS CHUKWUMA M ACCORD 48 B.SC, M.SC
1 UVWIE AGBAMU JOSEPH OGBOGBA M LP 53 B.SC
2 SC/267/DT ZAINAB OMO ABU F MPPP 33 B.SC
3 MATTHEW TSEKIRI M PDP 41 B. ENG, NDIP, SSCE
4 HON. EFE GODFREY OFORUKWU M SDP 44 SSCE
5 PETER IRERO M APC 30 WASC
6 JANE ABIODUN EDEGBE F ACD 49 SSCE
7
1 WARRI NORTH EYEOYIBO ORITSEBEMIGHO M LP 44 B.SC
2 SC/268/DT HON. DIDEN MICHEAL M PDP 51 SSCE
3 DCN. DANIEL ODONGHARO M APC 52 BSC
4 STEPHEN UTIENYI UKAIRO G. M ADC 45 PGDE
5 RICHARD ASHIBO OMARE M ACCORD 55 WAEC, B.A
6 OFOENYENO JOYCE F ID 35 M.SC
1 WARRI SOUTH I KATE OGBODU F ACD 42 SSCE
2 SC/229/DT HON. (MRS) OMAWUMI BEATRICE UDOH F PDP 54 WASC, SSCE, B.SC
3 BARR. ROBINSON ARIYO M APC 42 BSC
4 AJANEMUWA ABRAHAM M NCP 36 SSCE
5 GODWIN ABIJOR M SDP 49 SSCE
6 AGBEYEGBE SUNDAY JOHN M ID 32 UNKNOWN
1 WARRI SOUTH II BRIGHT AKPOBOME ODODO M LP 44 B.SC
2 SC/270/DT HON. DENNIS OGHENEBUKOME OMOVIE M PDP 51 LLB, BL
3 MOSES AMUDA M SDP 40 B.SC
4 ATIE FABIUS JEMIDE M UPN BSC
5 CHIEF VINCENT JACKSON OKUDOLOR (JP) M APC 41 NECO
6 OVIE GLADSTONE M NCP 40 WASC
1 WARRI SOUTH/WEST OMONU DIEUDONNE M LP 40 SSCE
2 SC/271/DT HON. DANIEL MAYUKU OMAYONE M PDP 47 GCE, LLB, BL
3 SMART EDEMA M APC 46 BSC
4 OLOWUNO B. JOSEPH M SDP 61 WAEC
DOUGLAS MOSES M APGA 41 SSCE

 

 

 

 

Download e-books for education and research for FREE - Click Here cowbell competition advert Download e-books for education and research for FREE @www.gablibrary.com.ng

 

Receive BREAKING NEWS Alerts, Subscribe Below


UTME 2017 – Attempt UTME CBT in selected UTME Subjects; Score up to 30 points and win N500 Cash (or airtime) – Click Here to Participate for FREE

Follow Us on FACEBOOK, TWITTER and BBM – D1B511F5 for BREAKING NEWS alerts.

Do You Know Nigeria? Attempt 10 simple questions on Nigeria for FREE and Win FREE N500 Airtime – Click Here to Participate!

For your news articles, press release, Breaking News, send e-mail to admin@newsnownigeria.com.ng